kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Ивеко Дейли 4х4 и пълна реставрация на кемперната част
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
hamilton

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Авг 18, 2016 8:21 am    Заглавие: Ивеко Дейли 4х4 и пълна реставрация на кемперната част Отговорете с цитат

[img]След близо 2 години търсене намерих желаното превозно средство, което да е подходящо за донор за кемпер 4х4, както и отделно кемпер на който ще ползвам къщичката/тя е на хидравлични крикове/. Къщичката е с метална конструкция и всичко що бе дърво по нея беше изгнило с изключение на мебелировката, тя е непокътната. Близо 2 седмици време ми отне да изкарам всичко от вътре, както и да демонтирам външните сервизни шкафчета, които поне са изцяло от алуминий. Следва пясакоструй, както и реконструкция на рамката. Ако обърнете внимание кемперната част е много надигната, което означава твърде висок центар на тежеста, което тепърва ще се коригира. Мисля да махна и надстройката, която ако остане би била използваема само за багаж. Кемпера ще е за двама. За момента аз съм главното действащо лице, поради липса на хора , които да се заемат с ремонта. Ако някой може да помогне със съвет, а и не само нека сподели. На камиончето също му предстоят не малко промени освен козметичните.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gabroveca 2604
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: БГ- ВЕЛИНГРАД

МнениеПуснато на: Чет Авг 18, 2016 8:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Bravos Адмирации за начинанието! Радвам се, че най после намери машината, която търсеше.
Снимки? Когато имаш време, разбира се.
Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 18, 2016 9:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ивеко 4х4 е рядка машина,коя година е ,дай малко инфо. За другото ти си знаеш,но както го описваш,започваш "голям филм" Smile Като има снимки може да качиш,по-лесно се дава акъл,а тук колкото искаш без пари Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
hamilton

МнениеПуснато на: Чет Авг 18, 2016 9:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Снимки, имам много от процеса на работата, но не ми е ясно как се качват ?
Върнете се в началото
hamilton

МнениеПуснато на: Пет Авг 19, 2016 8:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето малко снимки:
http://hamilton1hamilton.snimka.bg/tuning/proekt-kemper.923178

Върнете се в началото
hamilton

МнениеПуснато на: Пет Авг 19, 2016 4:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Планирах да подновя тавана и стените, но се оказа, че не се произвеждат такива големи размери алуминиева ламарината. В долната част към пода е изгнила ламарина, явно ще се наставя на ленти след пясокоструенето което му предстои. Хладилника работи, но не както трябва. Къде могат да му направят профилактика и поправка при нужда, някой да знае ? Течове от към тавана няма сериозни, багажника, който продавам в отделна тема е бил неправилно монтиран, видиите са пробили изолацията и от там е подлизвало и с времето е е..о майката на всичко. Покрива като краен вариант ще го мина с течна гума, имам вариант да ми направят от стъклоплас нов/ да го излеят върху стария. Най-големия плюс е че конструкцията е метална и с малко усилия става нова, макар и малко по-тежка.
Върнете се в началото
Adrian

МнениеПуснато на: Пет Авг 19, 2016 4:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Супер проект....4x4 си е належащо.... днес пак позатънах в пясъците на Камчия.
За хладилника-пробвай как работи на 220 , ако за 2-3-4 часа. Нправи лед в камерата, значи е наред. Много е важно да е нивелиран добре. Има тема тук и не искам да пиша отново, но е важно да разбереш къде точно е проблема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
ilkomuhata
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Пет Авг 19, 2016 5:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

hamilton написа:
Хладилника работи, но не както трябва. Къде могат да му направят профилактика и поправка при нужда, някой да знае ?

http://kemper-club.com/forum/viewtopic.php?t=283&start=1140
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана Yahoo Messenger
Т4

МнениеПуснато на: Пет Авг 19, 2016 5:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Газ Сервиз София

Газ Сервиз София
ул. „3020-та“
София, София-град
АПР 2012

Но нещо не им намирам сайта в момента. Там направих профилактика на хладилника когато купих кемпера и останах доволен.

това е телефона който гугъл ми дава Телефон:089 880 4448
Върнете се в началото
hamilton

МнениеПуснато на: Пет Сеп 09, 2016 9:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Т4 написа:
Газ Сервиз София

Газ Сервиз София
ул. „3020-та“
София, София-град
АПР 2012

Но нещо не им намирам сайта в момента. Там направих профилактика на хладилника когато купих кемпера и останах доволен.

това е телефона който гугъл ми дава Телефон:089 880 4448
Благодаря за контакта, хладилничето работи вече. Телефона, който си посочил е актуален и работят на доста приемливи цени.
Върнете се в началото
North wind
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Яну 18, 2017 11:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И теб ли те затрупа снега ?
До къде я докара ?

big dog
hamilton

МнениеПуснато на: Чет Ное 02, 2017 8:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Проекта ми е почти към края и камончето и караванната част са изцяло реставрирани, като последното е произведено на ново. От старата кемперна част съм запазил вратата и пакетите с прозорците и цялото вътрешно обзавеждане, което е непокътното.
Предстои ми слагане на бойлер/при стария беше махнат/. Вариантите са ми два или стандартното, трума или газов проточен бойлер, което е доста рационално решение относно цена на ново. От форума тук"rozovslon" ми препоръча като добро решение линка по надолу.
https://www.occ.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B1%D0%BE%D0%B9%D0%BB%D0%B5%D1%80%D0%B8/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BC-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2-%D0%B1%D0%BE%D0%B9%D0%BB%D0%B5%D1%80-12-kw-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B5%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%80-12-%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%82%D0%B0-3-%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%82%D0%B0
Та въпроса ми е някой от вас ползвал ли такъв тип бойлери, конкретно тази марка, дали са надежни или пък бойлери на Бош, които са на същия принцип? Понеже не разбирам немога да съпоставя плюсовете и минусите между стандартните Трума, които се използват за тази цел и алтернатива прочен газов бойлер.
П.П Да кача снимки нещо не ми се получава.
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Чет Ное 02, 2017 8:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Муленцето е правилният човек тук. Обърни се към него и няма да съжаляваш !
Върнете се в началото
North wind
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Пет Ное 03, 2017 10:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

hamilton, да не забравиш да ме поканиш на "кръщането" Smile
Прати ми снимките, ще ти ги кача / страшно ми е интересно какво се е родило/ !
big dog
North wind
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Чет Фев 22, 2018 11:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

big dog
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети