kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Каравана N126- B / основен ремонт
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ozzy

Местожителство: BG - София

МнениеПуснато на: Пет Яну 25, 2013 11:38 pm    Заглавие: Каравана N126- B / основен ремонт Отговорете с цитат

Здравейте! Smile
Преди няколко месеца се сдобих с една симпатична антика и реших да се захвана с нейното реконструиране и освежаване. Караваната е полска и изцяло е отливка от стъклопласт, произведена през далечната 1978 година. Като цяло няма много външни забележки, но времето което загубих да й издиря собственика я превърна в котешки дом и в следствие на това всичко вътре беше съсипано. Първоначално идеята беше само леко освежаване и моментално вкарване в движение, но попаднах на един полски фен клуб и от там започнах да черпя идеи. Малко по малко изхвърлих всичко от вътре и стана една гола коруба.
Пускам тази тема, защото от началото на ремонта срещнах безброй проблеми, които не мога да реша сам и ми липсва компетенция по много от очакващите ме процеси. Ще се опитам да кача снимки, за да видите сами в какво забавление съм се впуснал и много бих се радвал ако някой изяви желание да даде съвет за нещата, които ме притесняват.
Благодаря Smile

Ето малко снимки :
http://nikitoyoto.snimka.bg/automobiles/karavanata.727118

Към това се придържам:
http://www.fanklub-niewiadowek.com/niewiadowki/remonty/tomuro.html

Последната промяна е направена от ozzy на Сря Апр 03, 2013 3:59 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
dankov64
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: B.G.-ДОБРИЧ

МнениеПуснато на: Съб Яну 26, 2013 1:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Както се вижда имаш възможност да притежаваш едно малко бижу, така че ако имаш време и финансови възможности и най вече мерак давай.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана Yahoo Messenger
ozzy

МнениеПуснато на: Сря Фев 06, 2013 10:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерака е в наличност, а времето и финансите винаги са проблем, но все някак ще нагодя нещата. Решил съм всичко да си правя сам и нямам търпение да се оправи времето, за да започна. Като начало на проекта съм се захванал с търсенето на прозорци, защото плексигласа е много нацепен и уплътненията са заминали. Предния собственик се е опитал да закрапи положението със силикон, но това е била временна мярка и сега всичко тече на поразия. Успоредно със смяната на прозорците ще изкърпя външните забележки и ще я боядисам. След като съм сигурен, че съм елиминирал течовете, ще започна сглобяването на нова мебелировка (ако така се казва Smile ) и изолирането било то с дунапрен, вата или нещо подобно. Точно там ще имам много въпроси относно лепила подходящи за дамаската и изолацията по стените и тавана. Засега чакам по- топло време и набирам средства и идей. Smile
През почивните дни се надявам да успея да кача още малко снимки, които да са по- подробни от сегашните и на основа на тях, ще Ви запознавам с проекта.
Върнете се в началото
vvn52
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 06, 2013 12:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ozzy написа:
Мерака е в наличност, а времето и финансите винаги са проблем, но все някак ще нагодя нещата. Решил съм всичко да си правя сам и нямам търпение да се оправи времето, за да започна. Като начало на проекта съм се захванал с търсенето на прозорци, защото плексигласа е много нацепен и уплътненията са заминали. Предния собственик се е опитал да закрапи положението със силикон, но това е била временна мярка и сега всичко тече на поразия.
Съмнявам се ,че прозорците могат да излязат по скъпи от самата каравана. Предлагам ти да помислиш по въпроса за плексиглас 4/5 мм с алуминиева рамка за картини. Аз в по стария кемпер бях монтирал прозорци от плексиглас ( не си спомням марката ,но беше японски ) 13 години нито се напука или помътня ,така до продадох .Също така за прозорци които не се ползват за гледане ,а само за свето може да се използва и поликарбонат (тип веопапе) Излиза още по евтино.Това го направихме не една каравана , прозореца от към теглича. Blink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Сря Фев 06, 2013 1:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Японския плексиглас беше друга бира и ние работихме на времето с него,сега продават едни .....
По-добрия вариант е с плътен ,прозрачен поликарбонат 3-4мм.,издържа на удар ,а и се лепи. :wink: Колега си направи цял прозорец,челен,има я темата във форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
asentm

Местожителство: SF,BG

МнениеПуснато на: Сря Фев 06, 2013 3:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен прозорците не са проблем, на много места вече режат и триплекс по чертеж. Уплътнения има на метър във всеки магазин за авто стъкла. Разбира се няма да е отвараемо, но и това си има лек. По моргите отвараеми механизми от коли колкото искаш. Просто идея
Върнете се в началото
madbatt

МнениеПуснато на: Сря Фев 06, 2013 10:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дай координати.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
ozzy

МнениеПуснато на: Чет Фев 07, 2013 12:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За късмет намерих прозорци от колега от форума Smile Сега на дневен ред идват уплътненията и като намеря нещо ще споделя ако мога да съм полезен на някого. Колкото до механизма- не съм сигурен, че ми се занимава с преправянето на прозорците, за да станат отваряеми. Има голям люк на тавана и мисля да монтирам едно малко отваряемо прозорче отстрани над котлоните (които все още ги няма). Надявам се това да е достатъчно, за да диша караваната. Знам, че би било по- хубаво в горещите летни дни да стане едно приятно течение, но не смятам, че ще успея да го направя кадърно Smile
Върнете се в началото
Наско
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Чет Фев 07, 2013 10:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Люка на покрива се ремонтира лесно поне на по стария модел,От снимките ми се струва че твоята е по нова.В кутията на теглича стояха бутилките за газ а тази кутия ми се струва по малка.Защо не пита за документи, Аз имам и документи но караваната изгоря и циганите я разчистиха.Прозорците не са на панти, нанизват се странично в жлеб
на рамката и се движат като с панти.
Страхотни спомени от времето на Трабанта, теглил съм я сума пъти до морето с Трабантче-комби. Razz

[/url]

Е това не е моето трабантче, но ми харесва Mim
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана Yahoo Messenger MSN Messenger
Наско
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Сря Фев 27, 2013 3:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво ти стана, много бързо ти се изпари мерака?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана Yahoo Messenger MSN Messenger
ozzy

МнениеПуснато на: Пет Мар 08, 2013 12:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерака определено не се е изпарил Smile Още малко да се постопли и започвам с пълна сила Smile
Върнете се в началото
Наско
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Нед Мар 10, 2013 12:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като се вглеждам в снимката май стъклата няма да станат, твоите изглежда са без панти и не се отварят.В горната част стъклото при теб
е заоблено а тезикоито са нови са заоблени само в долната част hammer
Дай инфо Shocked
Върнете се в началото
ozzy

МнениеПуснато на: Пон Мар 11, 2013 9:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сдобих се с нови прозорци и още куп армагани благодарение на Наско Smile Искам да използвам темата да изразя своята огромна благодарност към него cheers beer Благодаря Наско! Smile

Прозорците ще станат с малко преправяне. Днес разгледах обстойно караваната и лайсната за закачане им липсва, но това не е проблем, защото изработката й е лесна. Уплътнението което пробвах е от багажника на старата ми кола и пасна почти перфектно (само за проба). Захванах се и с изработката палчетата за затваряне на прозорците. При първа възможност ще кача снимки. Very Happy
Върнете се в началото
ozzy

МнениеПуснато на: Пон Апр 01, 2013 9:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко нови и актуални снимки Smile
Свалих стария и изгнил под от шперплат и скоро ще бъде заменен с такъв от OSB плоскости. Тапицерията на която съм се спрял, ще бъде залепена с лепило тип хелметекс.
Джантите на снимката са сложени пробно и за в бъдеще ще направя фланци за да ги сложа както си му е реда. Smile
Взел съм нови стопчета и куп други неща, които ще монтирам след пребоядисването. Времето вече се оправи и продължавам проекта с пълна сила.
Поздрави Smile
Ето снимките:

http://nikitoyoto.snimka.bg/automobiles/karavanata.727118.30062823
Върнете се в началото
REGULATOR

МнениеПуснато на: Пон Апр 01, 2013 9:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще сбъркаш с тези плоскости!! Не са за там!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 1 от 7

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети