kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Каравана N126- B / основен ремонт
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ozzy

Местожителство: BG - София

МнениеПуснато на: Пон Апр 01, 2013 10:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

REGULATOR написа:
Ще сбъркаш с тези плоскости!! Не са за там!

много се чудих дали да не е шперплат или да сложа OSB и избрах вторите, защото са по- евтини Smile Защо да не са подходящи? Те се поставят върху пода, който е от фибростъкло и се фиксират с 6 болта за него. Идеята е да изравнят гуфрирания под и да го направят годен за монтиране на мебелировката. Ще се радвам да споделиш защо мислиш, че не са подходящи. Smile Благодаря Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
REGULATOR

МнениеПуснато на: Пон Апр 01, 2013 11:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямах представа че е затворена от долу с фибростъкло! Ако няма от къде да го пипне водата,тогава го слагай! Но имай предвид,намокри ли се,става на юфка!
Върнете се в началото
Наско
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Вто Апр 02, 2013 10:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вероятно времето ти е проблем, но почети малко от форума.Ще ти е полезно има много инфо.Разгледай как се преустройват бусове.
Материалите да са леки и здрави, не откривай Америка.Продават се части за прозорците, разгледай сайтовете; http://www.gasmagazin.com/vmchk/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3-movera.html
http://www.fiamma.com/EN/products/
И много други сайтове.Виж и магазините /специализираните/ в София които вече имат всичко.
Следя внимателно как се справящ и се радвам че не ти е минал мерака.
УСПЕХ Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана Yahoo Messenger MSN Messenger
bobi1kenobi

Местожителство: Приморско 0896737505

МнениеПуснато на: Вто Апр 02, 2013 3:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А какво е подходящо? Аз се сетих за ламинат с подложка може би фибран. Притесняват ме обаче линейните разширения на ламината...
Върнете се в началото
Наско
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Вто Апр 02, 2013 9:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е зле, но вероятно ще трябва скара за захващане на обзавеждането. Изолацията не тежи а вероятно няма да се ползва зимата и може да се пропусне или да е между скарата, под ламината. Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана Yahoo Messenger MSN Messenger
ozzy

МнениеПуснато на: Сря Апр 03, 2013 10:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Наско написа:
Вероятно времето ти е проблем, но почети малко от форума.Ще ти е полезно има много инфо.Разгледай как се преустройват бусове.
Материалите да са леки и здрави, не откривай Америка.Продават се части за прозорците, разгледай сайтовете; http://www.gasmagazin.com/vmchk/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3-movera.html
http://www.fiamma.com/EN/products/
И много други сайтове.Виж и магазините /специализираните/ в София които вече имат всичко.
Следя внимателно как се справящ и се радвам че не ти е минал мерака.
УСПЕХ Idea

Благодаря за линковете Наско Smile
Изолацията вероятно ще бъде тънък дунапрен, защото наистина нямам намерение да я използвам активно през студените месеци. За пода съм се спрял на ламинат, който ще се монтира върху OSB- то.
Прилагам малко снимки, които НЕ СЪМ правил аз и НЕ СА ОТ МОЯТА каравана, но идеята ми е сходна.

Междувременно намерих една фирма която предлага уплътнения за прозорци. Поствам линк към сайта, защото може да е полезно на някой http://www.bibus.bg/bg/produkti-i-reshenija/mekhatronika/mekhanichni-i-gumeni-komponenti/komponenti-ot-guma/profilni-upltnenija-za-stkla-i-dograma/. Тази седмица ще отида до там, за да проверя дали имат нещо което би ми свършило работа, че нямам прозорец, който да не тече. Smile
Върнете се в началото
bobi1kenobi

МнениеПуснато на: Сря Апр 03, 2013 11:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ozzy, относно ламината как ще го ограничиш в края към "стената". Свободен ли ще е? Мисълта ми е за термичните разширения. При него ги има. Подложка ще слагаш ли или директно върху OSB?
Върнете се в началото
Ice Man

Местожителство: Russe

МнениеПуснато на: Сря Апр 03, 2013 12:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен ограничението в края е най-малкият проблем. Защо? - защото през този ламинат ще бъдат хванати мебелите - т.е. получават се статични точки на деформация. Деформацията може да е в следствие температура, влага и т.н., а това води до линейно разширение. Неподвижните точки ще създадат условие за неговата деформация. Друго - ако ламината е с лош клипс и не е залепен по време на движение има и вибрации, които могат да доведат до откопчаване. При кемперите общата маса е много по-голяма от тази на караванката, поемането на вибрациите, кривене, посукване и т.н. са различни и там бирата е друга Smile
Върнете се в началото
Наско
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Сря Апр 03, 2013 12:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля че по добре ще е балатум, както на снимките Question
За прозорците има и панти и стопери за затваряне;
http://www.frankana.de/Vehicle-technology/Window-%7C-Roof-%7C-Door/Windows-24764-EN-FRA-Page-6
Хелметекс лепило не е добрия вариант, сега на пазара има по добри,вярно е че е правена така но преди доста години!
Не знам кое но претапицирах моята с дунапрен и плат и не ми хареса, не се залепва на всякъде, останаха места където лепилото е засъхнало и не е хванало-стоеше на цицини.Мисля че има по добри изолации от дунапрена, лятото става много горещо вътре!
Нещо което се сетих-смажи пантите,мисля че бяха от алуминий и се чупят!
Върнете се в началото
ozzy

МнениеПуснато на: Сря Апр 03, 2013 1:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

bobi1kenobi написа:
Ozzy, относно ламината как ще го ограничиш в края към "стената". Свободен ли ще е? Мисълта ми е за термичните разширения. При него ги има. Подложка ще слагаш ли или директно върху OSB?

Мисля да оставя по приблизително 5мм от всеки край на ламината, за да мога да сложа и первази. Подложката която ще използвам е 3мм (най-тънката). За термичните разширения въобще не бях се замислял и се надявам да нямам проблеми при положение, че има някакво разстояние от около 5 мм до мебелите Smile
Ето колко ще е ламината като площ (приблизително):

Цитат:

Според мен ограничението в края е най-малкият проблем. Защо? - защото през този ламинат ще бъдат хванати мебелите - т.е. получават се статични точки на деформация. Деформацията може да е в следствие температура, влага и т.н., а това води до линейно разширение. Неподвижните точки ще създадат условие за неговата деформация. Друго - ако ламината е с лош клипс и не е залепен по време на движение има и вибрации, които могат да доведат до откопчаване. При кемперите общата маса е много по-голяма от тази на караванката, поемането на вибрациите, кривене, посукване и т.н. са различни и там бирата е друга Smile

Мебелите ще са захванати директно към OSB- то, а ламината ще се постави около тях. Надявам се в следствие на това, че площта на ламината е малка, да нямам проблем с откопчаване и разширяване.
Smile
Върнете се в началото
naydenov1969
Клубен член с палатка
Клубен член с палатка

Местожителство: BG- Sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 03, 2013 1:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Удачно ли е това OSB да го лакираш със някакъв лак , 2-3 ръце - да го запечтиш малко против влага ? Сега има всякакви лакове. И аз също съм за балатума .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
ozzy

МнениеПуснато на: Сря Апр 03, 2013 1:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Наско написа:
Мисля че по добре ще е балатум, както на снимките Question
За прозорците има и панти и стопери за затваряне;
http://www.frankana.de/Vehicle-technology/Window-%7C-Roof-%7C-Door/Windows-24764-EN-FRA-Page-6
Хелметекс лепило не е добрия вариант, сега на пазара има по добри,вярно е че е правена така но преди доста години!
Не знам кое но претапицирах моята с дунапрен и плат и не ми хареса, не се залепва на всякъде, останаха места където лепилото е засъхнало и не е хванало-стоеше на цицини.Мисля че има по добри изолации от дунапрена, лятото става много горещо вътре!
Нещо което се сетих-смажи пантите,мисля че бяха от алуминий и се чупят!

Сериозно се замислям за балатума и ако харесам някаква подходяща шарка, може и да отпадне ламината. Лепила има много и хубави, но като им кажа какво ще лепя и всички вдигат рамене Smile Гледах каталога на Хенкел и там има няколко, за които пише, че са за всичко, но им нямам доверие нещо. Дунапрена мога да го заменя с вата, но тогава е много играчка, защото всичко трябва да се крой и да се пришият едно към друго т.е. ватата към дамаската (плата).
Пантите съм ги смазал, но ще си направя (или закупя) нови, защото са отворили бая луфт вече и вратата е увиснала Smile
Много благодаря на всички, че следят темата и споделят своите менения и идеи Smile
Върнете се в началото
bobi1kenobi

МнениеПуснато на: Сря Апр 03, 2013 1:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За последното мисля че си прав- 1,8м. наистина не е много. А за лепилото има едно наистина като хелметекс на JIP, но незнам дали не е на ацетонова основа, а той разгражда някои материали. Най- добре да питаш някой тапицер. Ако случиш на такъв който не си пази занаята Laughing
М/у другото балатума не е лошо решение. Лепи се, няма температурни разширения, относително евтин, не е хигроскопичен и е лесен за подмяна. Има различни десени и разцветки, дори повече от ламината. Хубаво е обаче мястото където съединяваш OSB да е укрепено против разместване / някоя съединителна планка би свършила работа/.
Дай ни съвети на нас, ама като дойде ред за работа- никой laughing
Върнете се в началото
ozzy

МнениеПуснато на: Сря Апр 03, 2013 1:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

naydenov1969 написа:
Удачно ли е това OSB да го лакираш със някакъв лак , 2-3 ръце - да го запечтиш малко против влага ? Сега има всякакви лакове. И аз също съм за балатума .

Задължително ще го лакирам хубаво, че да се презастраховам. За него стават почти всички лакове и не е проблем.

bobi1kenobi написа:
За последното мисля че си прав- 1,8м. наистина не е много. А за лепилото има едно наистина като хелметекс на JIP, но незнам дали не е на ацетонова основа, а той разгражда някои материали. Най- добре да питаш някой тапицер. Ако случиш на такъв който не си пази занаята Laughing
М/у другото балатума не е лошо решение. Лепи се, няма температурни разширения, относително евтин, не е хигроскопичен и е лесен за подмяна. Има различни десени и разцветки, дори повече от ламината. Хубаво е обаче мястото където съединяваш OSB да е укрепено против разместване / някоя съединителна планка би свършила работа/.
Дай ни съвети на нас, ама като дойде ред за работа- никой laughing

Лепила като хелметекса (на външен вид и мирис) има много и аз въобще не ги различавам. Трябва наистина да попитам компетентен по въпроса човек и като разбера нещо ще го споделя. Явно е нетипично да се лепи дунапрен върху фибростъкло и върху него дамаска, защото не откривам почти никаква информация и лепила за целта, а практиката сочи, че не всяко лепило е подходящо.

ОSB- то е захванато за пода с 6 грамотни болта и няма как да се разместо Smile
Върнете се в началото
Chilio

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Апр 07, 2013 11:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Струва ми се вероятно да се наложи да ползваш две различни лепила - едно за залепването на дунапрена към фибростъклото и друго различно за залепването на дамаската към дунапрена.

Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 2 от 7

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети