kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Каравана
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> каравани
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
savich
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 03, 2008 7:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Един съвет от мен-при по голяма скорост натоварването на караваната да е в предната част,така че да тежи поне 100кг на теглича за каравана около 6м.Колкото по напред е тежеста толкова по стабилно се държи при по-голяма скорост.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
PriceWorthLTD

Местожителство: Surbiton , Surrey , UK

МнениеПуснато на: Пет Мар 06, 2009 9:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

jororib написа:
Добре дошул във форума.
Да ти е честита караваната и със здраве да я ползвате.
За мръсната вода от баня и мивка /името и е "сива"/ лесно се разбира като сипеш вода и видиш от къде истича.
За теглене един съвет преди да си я теглил 5000 км поне не вдигай повече от 80 защото от опит ти казвам става много страшно.
не че нещо ама аз се чудя как и двете каравани си ги дърпам със 70 мили(112км) на моменти и повече и без никакъв проблем само проблема е че гори повечко ... тук ограничения за караваните е 70 понеже са пичове Very Happy а колата е Сааб 9000 аеро 2.3 турбо 225 коня и както казах нямаше никакво зачудване на 5 предавка можеше и повече от 70 да дигнеше но просто щях да почна да изпредварвам колите ... Very Happy интерестно при вас защо се получават такива неща ? А каравните са по 800 кила чисто ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
марци
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Пет Мар 06, 2009 9:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега спирането е проблем с тая скорост ,'чеипътищата не са като при вас ,а и майстори много изпреварват и Exclamation набиват спирачки пред теб и ти педала до метала и караваната ехеее ако енад 100 0 kg,затова пътувам нощем по спокойно 80км каравана Hoby 1200kg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
PriceWorthLTD

МнениеПуснато на: Съб Мар 07, 2009 1:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

марци написа:
Колега спирането е проблем с тая скорост ,'чеипътищата не са като при вас ,а и майстори много изпреварват и Exclamation набиват спирачки пред теб и ти педала до метала и караваната ехеее ако енад 100 0 kg,затова пътувам нощем по спокойно 80км каравана Hoby 1200kg
Нали затова са ел. спирачките ... е да де не е най приятното пък и недай си боже да ти се налага да спираш за да предотватиш катастрофа примерно от 100 до 0 че тогава става сложно Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Съб Мар 07, 2009 10:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

PriceWorthLTD написа:
марци написа:
Нали затова са ел. спирачките ... е да де не е най приятното пък и недай си боже да ти се налага да спираш за да предотватиш катастрофа примерно от 100 до 0 че тогава става сложно Very Happy

Спирачките на караваните са механични,поне на тези който съм виждал и ползвал/освен английските да имат и друг тип?/Но ,при висока скорост и екстремно спиране си е опасно,особено и ако хване едната повече.Затова 80км.ч. си е най-безопасно за теб и околните.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
PriceWorthLTD

МнениеПуснато на: Съб Мар 07, 2009 12:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

MITKO70 написа:
PriceWorthLTD написа:
марци написа:

Спирачките на караваните са механични,поне на тези който съм виждал и ползвал/освен английските да имат и друг тип?/Но ,при висока скорост и екстремно спиране си е опасно,особено и ако хване едната повече.Затова 80км.ч. си е най-безопасно за теб и околните.

Честно да ти кажа изобщо незнам на какъв принцип работят спирачките ще ти бъдя много благодарен ако ми обесниш Very Happy Кога се задействат и т.н
Върнете се в началото
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Съб Мар 07, 2009 12:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Задействат се от теглича при спиране на колата,механично ,както и ръчната :wink:
Върнете се в началото
savich
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Съб Мар 07, 2009 7:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

в USA знам ,че използват и електрически спирачки,които доколкото съм чувал не искат да ги признават тук в технотест.Ако някои има повече инфо за тях?
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Нед Мар 08, 2009 6:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Караваната трябва да се товари така,че тежестта да е равномерно разпределена, да тежи основно не отпред или отзад, а върху оста(осите), като натоварването на теглича трябва да е 75кг.

Преди 4-5 години с пренатоварена поради незнание и несъобразителност откъм теглича 1200кг-каравана ( по документи тежи толкова иначе сигурно натоварена идва доста отгоре) се случи така, че при спускане по нанадолнището след Ихтиман на магистралата просто се завъртяхме. Цяло чудо беше,че се разминахме само с голям уплах, леки охлузвания помежду мантинелите и една скапана гума+джанта. Когато натоварването на караваната не е балансирано и теглото на теглича се отклонява драстично от препоръчителните 75кг.( независимо дали в повече или в помалко) системата кола+каравана става доста нестабилна и може да станат много големи поразии.

Затова моят съвет към хората с каравани е - товарете равномерно и балансирано, като след товарене на караваната проверявайте теглото на теглича.
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Нед Мар 08, 2009 7:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно така е това което казва Дани ,като проверката става много лесно с домашно кантарче /за мерене на човешко тегло/под помощното колело.Мерил съм и добре натоварена трудно прехвърля допустимото натоварване на теглича,но имайте предвид ,че караваната не е товарно ремарке,умната с товаренето.
Върнете се в началото
gogo.ko
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Нед Мар 08, 2009 8:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Митко в подписа ти е и отговора на цялата схема ,но преди това поне аз немога да си позволя да тръгна преди да огледам караваната от долу!Голямото ремарке не е за всеки , с малко практика и става , не искам да засягам никой от форума но аз си я въртя на пергел кадето си кажа! Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
gogo.ko
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Нед Мар 08, 2009 8:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като всичко е наред няма кантарчета няма криволичене няма проблеми мах 80-90км.
Върнете се в началото
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Нед Мар 08, 2009 10:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така е Гошо,всичко е въпрос на практика,подръжка на караваната.А ,това с кантарчето съм го правил веднъж от любопитство да видя с колко натиска на теглича и вече имам представа,не е казано всеки път :wink:
Върнете се в началото
Kmeta
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Нед Апр 05, 2009 11:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако ти трябват допълнителни огледала мога да ти продам за 30 лв.Нови са.transmetal.bg@abv.bg Very Happy
Върнете се в началото
Боянка и Румен
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: 5030 Дебелец

МнениеПуснато на: Нед Апр 05, 2009 7:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нашата каравана беше двуосна 1700 кг. празна. Теглех я с форд транзит 2000 бензин или с вранглера.Според мен има една голямя опасност с която през дългите години през които я ползувахме съм се сблъсквал.Проблема е че при спиране в първия момент на спирането - няколко секунди - спирачната система на влекача се претоварва.Това е докато се задействува инерционната спирачка на караваната.Когато това станеше имах чувството, че някой ме е хванал за задната броня и ме дърпа назад.При по - дълго спускане, по тая причина са ми прегрявали спирачките - основно на форда и изведнъж в един момент оставаш без спирачки.В Пирин едва спрях с двигател и ръчна и чакахме почти час да изстинат и се появят отнаво.Така че по наклоните най-добре на втора надолу, без много спирачки, особенно ако караваната ви е тежка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> каравани Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети