kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Хладилник-1
Иди на страница 1, 2, 3 ... 98, 99, 100  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
shmit
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юли 24, 2008 9:35 am    Заглавие: Хладилник-1 Отговорете с цитат

Здравейте.
От доста време имам кемпер. Всичко беше ОК до последното ми пътуване, когато установих, че хладилника вече почти не охлажда. На 12в. едвам забележимо охлажда. На газ и 220в. малко по-добре (Прави само конденз по охладителите в камерата). Мисля си, че трябва да му се допълни фреона.
Сблъсквали ли сте се с подобен проблем?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
PEPAR
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Смолян

МнениеПуснато на: Чет Юли 24, 2008 11:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

от последното ми пътуване до тасос имам същият проблем и сега съм го свалил и го дадох на техници да проверят и като имам резултат ще ти пиша.При мен камерата прави лед но дъното на хладилника грее така че проблема е единтичен.и още нещо не е фреон а амоняк смесен с водород- така наречената каша. Ако име теч на амоняк единственото място където могат да ти проверят и напълнят е бившият хладилен завод антон иванов.
jororib
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пет Юли 25, 2008 10:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

По някога когато е много топло и се напълни с не охладени продукти целия почти не охлажда до 2-3 дни.
Пусни го на 220 в една седмица и ако не се оправи ще мислим.

Добре дошъл във форума.

За по-лесно откриване пускам тук координатите на майстора на хладилници във В.Търново - 0888677639 -ремонт на хладилници, гр. Велико Търново /до бензиностанцията на SHELL/, занимава се с ремонт на амонячни хладилници, захранвани с 220V, 12V и газ /пълни-презарежда/ амонячни хладилници.

Допълваме за ремонт на хладилници в София 0878555801 - Тодор Василев
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Пет Юли 25, 2008 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

PEPAR написа:
от последното ми пътуване до тасос имам същият проблем и сега съм го свалил и го дадох на техници да проверят и като имам резултат ще ти пиша.При мен камерата прави лед но дъното на хладилника грее така че проблема е единтичен.и още нещо не е фреон а амоняк смесен с водород- така наречената каша. Ако име теч на амоняк единственото място където могат да ти проверят и напълнят е бившият хладилен завод антон иванов.

Проблема на колегата може и да идва от уплътнението на вратата.
Не би трябвало да грее дъното на хладилника,нали има отдушници.При мен на караваната има един под него и един на самата стена до коминчето.
В хладилния завод май вече няма нищо за пълнене на тези хладилници с водно-амонячен разтвор.Но някъде имам телефон на техници ,който пълнят такива хладилници,ще го потърся.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
shmit
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Съб Юли 26, 2008 7:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

При мене за 8 дни не проработи нормално. Преди за 1 ден ставаше лед.
Проблема при амонячните хладилници е, че когато се изключат, мърсотиите и отлаганията в системата спират да циркулират и се запушват тръбичките където са се отложили. За това е и трика с обръщането на хладилника. Утре започвам да го разглобявам. Ще видя какво ще стане и ще докладвам за резултатите. Притеснява ме, че това е стар хладилник и дори да се оправи с обръщане има много боклуци, които при следващото спиране на хлсдилника най вероятно пак ще запушат системата. За това телефона на пичовете които пълнят амоняк би ми бил доста полезен. Ако сменя амоняка ще е по-чист и проблема е възможно да отпадне
Върнете се в началото
superMAX

МнениеПуснато на: Съб Юли 26, 2008 9:34 pm    Заглавие: Re: Хладилник Отговорете с цитат

shmit написа:
Здравейте.
От доста време имам кемпер. Всичко беше ОК до последното ми пътуване, когато установих, че хладилника вече почти не охлажда. На 12в. едвам забележимо охлажда. На газ и 220в. малко по-добре (Прави само конденз по охладителите в камерата). Мисля си, че трябва да му се допълни фреона.
Фреона?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Съб Юли 26, 2008 10:30 pm    Заглавие: Re: Хладилник Отговорете с цитат

superMAX написа:
shmit написа:
Здравейте.
Фреона?

Е,разбрахме се ,не е фреон,а водно амонячен разтвор :wink:
Телефона е 0899233408-сервиз амонячни хладилници,така пишеше във в.Позвънете,но не съм го ползвал/предварително ви казвам/,просто го записах,че може да потрябва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
shmit
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Нед Юли 27, 2008 9:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Та разглобих го , донякъде. Видях, че вентилаторчето (допълнително поставяно) не работи. Оправих го, включих го, работи перфектно. за един час камерата се покри със скреж.
Мисля да поставя още един вентилатор защото този обдухва само половината от топлообменника, и изключва много рядко (има си и топлинен датчик който го включва и изключва). Значи охлаждането е излкючително важно за ефективната работа на тези хладилници.
Благодаря за помоща на всички. Дано телефона на сервиза никога не ми потрябва, но е добре да го има :wink:
Върнете се в началото
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Нед Юли 27, 2008 10:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В първия кемпер ,беше с датчик вентилатора,но беше заминал.Направих го с ключ,той и в последния дойде така ,с ключ.Но, вършат работа.
Върнете се в началото
PEPAR
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Вто Юли 29, 2008 6:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вчера си взех хладилника от ремонт.Работи перфектно днес го монтирах. Оказа се че дюзата за газта е била раздута и я смениха и сега прави лед за два часа.
Dian i Ralica

Местожителство: Търговище

МнениеПуснато на: Пон Окт 20, 2008 3:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чета че повечето вече са си разглобили хладилниците! От къде се започва и трудно ли се разкачат тръбите за газта? Тези вентилаторчета се поставят за да извеждат топлината извън кемпера-нали? Питам защото нещо не охлажда както трябва /или както аз искам :-)/ , а и паленето на газ ми е малко трудо таще трябва да се кормим пак :-) ако някой може да каже как най-безболезнено става разглабянето ще съм благодарен.
jorostoev

Местожителство: близо до Трявна

МнениеПуснато на: Пон Окт 20, 2008 6:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Би било добре ако кажеш каква марка е твоят хладилник и на колко години.
Върнете се в началото
Dian i Ralica

Местожителство: Търговище

МнениеПуснато на: Пон Окт 20, 2008 6:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинете! Фиат Дукато с фургон на Детлефс и на уредите пише това-на котлоните и хладилника, а липсващият бойлер и отоплителната печка са на Трума. 1987г.
Eli-Niki
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Пон Окт 20, 2008 9:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също имах проблем с сериозен с хладилника. Не работеше на ток и на газ, само грееше. При накланяне настрани се появяваха на пода капки течност. След дълго търсене из изтернет и много телефонни разговори успях да си реша проблема. Смениха ми една от тръбите отзад на хладилника и ги напълниха отново с амонячен разтвор. Резултата беше много добър 1 градус темперартура в хладилника и -15 в камерата при работа на ток и на газ. Дадоха ми и една година гаранция, но с препоръка, поне веднъж в месеците, когато не се ползва караваната, хладилника да се включва по 2-3 дни да работи на ток, за да чиркулира течността. Човека, който свърши работата го открих тук:
http://www.gas-service.hit.bg/contact.html
Казва се Лъчезар Христов, много точен и коректен! Благодарен съм му за всичко, което направи с възстановяването на хладилника и профилактиката на газовата система.

П. С. Хладилника на караваната го свалям и качвам за 15 мин и вече нямам тайни с тази дейност, но при кемперите предполагам, че е различно закрепването на хладилника.
Върнете се в началото
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Пон Окт 20, 2008 10:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много полезна информация ,добър сервиз ,разгледах го.А ,свалянето на хладилника е същото и при кемпера,свалял съм и на двете.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 98, 99, 100  Следваща
Страница 1 от 100

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети