kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Печене на газ
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Фев 11, 2012 2:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаме си фурна, обаче си имаме и газова пита, а това някакси предразполага да искам и нея да ползваме понякога за печене.
През годините сме ползвали различни барбекюта с въглища и всички пекат чудесно, но има един фактор, който лично на мен не ми допада, а именно носенето на въглищата и почистването на барбекюто след употреба. Даже си купихме такова барбекю, което да е с капак, но повечето място което заема и това че все пак трябва да се попочисти след печене многократно са ме принуждавали да приготвям мръвките на тигана или направо на огъня ако има такъв.
В този ред на мисли у мен се породи идеята ползвайки газовата пита да си направя приспособление, чрез което с нея да мога да си пека разни неща и най-вече това приспособление да не заема почти никакво место и да не се нуждае от почистване след употреба. Доста хора във форума си направиха газови парти-грилове чрез такава пита и те работят чудесно, но макар като заготовка да имам един такъв парти-грил в мазето хич не ми допадаше мястото, което би заел, а също така и че все пак след печене на мръвки ще има разни неща за почистване. Та така идеята ми беше да си направя нещо, което да предоставя удобството на подобен грил, но да няма споменатите недостатъци. За целта си закупих от близката железария два шиша за окачен таван по 0,60 лв и освен тях използвах и парче метална лента за стабилизиране на конструкцията. В крайна сметка се получи това:

а ето и колко място заема като се сгъне

При печене ще ползвам тавичка, шишчета или една скаричка с дръжка за пържоли, с която до сега си печахме дирекно на огъня, а при нужда мисля отдолу да поставям парче алуминиево фолио, което след това директно да се изхвърля. Остана само малко да се пооправи времето и да го изпробвам и на практика.
mariqnm

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Съб Фев 11, 2012 3:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Супер практично! Shocked Изумяваш Дани! Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
Primaxm
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Фев 11, 2012 3:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Изглежда много практично и полезно. Smile
Веднага патент. Smile Че виж накъде върви света с тези търговски споразумения акта, макта. Very Happy Smile
vvn52
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Съб Фев 11, 2012 5:53 pm    Заглавие: горелка Отговорете с цитат

Гениално решение. Аз от два месеца купих горелка и се чудих какво да измисля за да не се чисти . Благодаря за споделената идея с нас.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
mury
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: София,Бели брези

МнениеПуснато на: Съб Фев 11, 2012 7:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво Дани,супер изглежда :wink: :wink: :wink:
Върнете се в началото
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Съб Фев 11, 2012 7:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой от по -новите колеги в форума не са запознати с техническите умения на Дани :wink: и остават изумени Very Happy Идеята за газовите грилове дойде от нея,и се доразви .Така е икономично и няма да заема място/не че грила заема кой знае колко:wink: /,но при печене вътре или на вън имайте в предвид ,че се нагрява много от долу.Каквото и да се сложи,тавичка,скара под нея трябва да е нещо негоримо или да е прежален плота,грила е на 4-5 см. крачета :wink: При печене на открито ще има загуба на доста топлина,особено при вятър.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
mury
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Съб Фев 11, 2012 7:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

MITKO70 написа:
Някой от по -новите колеги в форума не са запознати с техническите умения на Дани :wink: и остават изумени Very Happy Идеята за газовите грилове дойде от нея,и се доразви .Така е икономично и няма да заема място/не че грила заема кой знае колко:wink: /,но при печене вътре или на вън имайте в предвид ,че се нагрява много от долу.Каквото и да се сложи,тавичка,скара под нея трябва да е нещо негоримо или да е прежален плота,грила е на 4-5 см. крачета :wink: При печене на открито ще има загуба на доста топлина,особено при вятър.
А откъде се купуват тези газови пити,мисля че съм мяркал на Илиянаци,ма не съм сигурен.Идеята на Дани много ме впечатли наистина,и може да спретна и аз едно грилче............ :wink: :wink: :wink:
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Съб Фев 11, 2012 10:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Радвам се, че идеята ми ви допада и съм много доволна, когато нещо освен за мен може да е от полза и за някой друг. Very Happy

Митко, прав си в това което казваш. Аз мисля да ползвам грилчето на теферич при хубаво време. Колкото за отдолу нарочно исках да няма основа за да може каквото капе да си пада свободно Laughing Не мисля да се слага на плот или маса, а директно на земята. Само ако не трябва да се цапа отдолу ще ползвам алуминиево фолио.

Mury, аз купих питата точно от Илиенци, струваше 18 лв. Като се влезе откъм бул.Рожен и някъде в началото от ляво беше. После видях малко зор докато намеря накрайници така, че да сложа гъвкав маркуч между бутилката и питата, защото се продава преходник, който се слага на бутилката, но нямат обратен който да е с външна резба като на бутилката и да пасне на гайката на питата.
MITKO70
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Съб Фев 11, 2012 11:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mury написа:
MITKO70 написа:
А откъде се купуват тези газови пити,мисля че съм мяркал на Илиянаци,ма не съм сигурен.Идеята на Дани много ме впечатли наистина,и може да спретна и аз едно грилче............ :wink: :wink: :wink:

Колко е полезно да си напише човек от къде е,а даже и квартала :wink:
Аз я взех от Красно село миналата година,на пазара.Блока където беше магазин Москвич едно време ,на гърба от към паркинга за пазара,в горния край на блока има магазин за газови уреди.Много добре е зареден,има и различни редукции,части,мисля беше 20лв.питата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
mury
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2012 9:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

MITKO70 написа:
mury написа:
MITKO70 написа:

Колко е полезно да си напише човек от къде е,а даже и квартала :wink:
Аз я взех от Красно село миналата година,на пазара.Блока където беше магазин Москвич едно време ,на гърба от към паркинга за пазара,в горния край на блока има магазин за газови уреди.Много добре е зареден,има и различни редукции,части,мисля беше 20лв.питата.

Хм благодаря много,след магазина за платове,дето го каза Саавата,сега се оказва че около нас имало и друг ценен магазин........... :wink: :wink: :wink:
Върнете се в началото
Kmeta
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2012 1:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво Дани!
Ученото си е учено. Shocked
Върнете се в началото
zup1

Местожителство: BG Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Мар 19, 2012 6:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дани,Браво!!!
Чудесна техническа мисъл!!!!
Направо след като прочетох темата,се чудя,дали да не ти предложа работа в сервиза Smile хем като механик,хем с рекламата и снимковия материал се справяш отлично!!! Very Happy
Kmeta
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Пон Мар 19, 2012 10:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Относно загубата на топлина и липсата на завет!
Може си я палите под кемпера и там да си печете! Embarassed
Върнете се в началото
kokopopo

МнениеПуснато на: Пон Мар 19, 2012 11:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Kmeta написа:
Относно загубата на топлина и липсата на завет!
Може си я палите под кемпера и там да си печете! Embarassed

Абе Дани ще ги завие с коженото палто, подарък от Жоро Laughing

www.taralejche.com

www.3dvizia.dir.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Мар 21, 2012 10:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

zup1 написа:
Дани,Браво!!!
Чудесна техническа мисъл!!!!
Направо след като прочетох темата,се чудя,дали да не ти предложа работа в сервиза Smile хем като механик,хем с рекламата и снимковия материал се справяш отлично!!! Very Happy

Ванка, много съм поласкана от казаното, благодаря! Very Happy
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети