kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Печене на газ
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2011 6:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vladostanimirov написа:
Дани ,имам една нафтова печка Вебасто-втора ръка. Търся някой да ми я монтира в Джипа.... Проявяваш ли интерес ?

Благодаря за предложението, но към момента не съм заинтригувана от него Very Happy

kaloyan написа:

А, замисляла ли си се, че ако Жоро подаде документи и опише в подробности... може да му отпуснат "народна" пенсия... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Като едното нищо Laughing
superMAX

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2011 7:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е нямам думи!
Дани, отдели фурната в отделна тема! Заслужава си! А и искам лесно да намирам темата и вечер да я чета назидателно в часа на класния! Very Happy
chato

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2011 9:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво Дани,страшна си Smile .

Евала Митак,грила е станал перфектен,пък и достъпен за всеки Very Happy .

Адриан и Ивет
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
AlbenaAlex
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Свищов

МнениеПуснато на: Сря Мар 02, 2011 11:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво и на Митко, добра идея и направа!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
kaloyan
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Европейския съюз :-)))

МнениеПуснато на: Сря Мар 02, 2011 1:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever написа:
kaloyan написа:

А, замисляла ли си се, че ако Жоро подаде документи и опише в подробности... може да му отпуснат "народна" пенсия... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Като едното нищо Laughing

Най-важното е, че имаш чувство за хумор !!! Very Happy
Илиан Иванов
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Сря Мар 02, 2011 4:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А ако се сложат в кутия от неръждавейка (кмета ще я направи) отгоре и отдолу по една горелка като на Митко, дали няма да стане евтина газова фурна Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пон Мар 07, 2011 6:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Илиан Иванов написа:
А ако се сложат в кутия от неръждавейка (кмета ще я направи) отгоре и отдолу по една горелка като на Митко, дали няма да стане евтина газова фурна Very Happy

Може да стане, но според мен задължително трябва да се ползва само на открито. Бях писала някъде и преди, че това което не харесвам на тези пити е че газта се впръсква в питата направо през въздуха използвайки своето налягане. Струва ми се доста рисково за неприятен теч от там когато понамалее налягането в бутилката.
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пон Мар 07, 2011 7:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Борис Методиев написа:
Браво Дани, честито! Освен грила, който добре се вижда на снимките, къде другаде гори - има ли горелка отдолу? Питам, защото ние използваме външен грил, който отдолу няма горелка и се налага да обръщаме манджата.

Ето как гори долната горелка

dundaki

МнениеПуснато на: Вто Мар 08, 2011 1:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever написа:

Може да стане, но според мен задължително трябва да се ползва само на открито. Бях писала някъде и преди, че това което не харесвам на тези пити е че газта се впръсква в питата направо през въздуха използвайки своето налягане. Струва ми се доста рисково за неприятен теч от там когато понамалее налягането в бутилката.

Дани,честит 8-ми март!да си жива и здрава и да даваш още интересни идеи!!Кажи сега нагрява ли се шкафа около фурната и ако да-притеснително ли е,а и имаш ли представа каква изолация се използва в самата фурна.Може ли да се използва стъклена вата например.И аз съм си направил една фурна,която работи на обикновен газов котлон,но изолацията ме спира да я монтирам засега.Снимки ще пусна
по-късно.Иначе работи перфектно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
vasko

МнениеПуснато на: Вто Мар 08, 2011 8:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Така и не разбрахме на коя горелка и печен блатът,
но тортата беше супер. Made by DANY.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Мар 08, 2011 9:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

По-въпроса с греенето - ами грее фурната, но ако са изпълнени изискванията за монтаж няма проблем.

Има различни видове газови фурна. Освен, че се различават по размера, изолацията, по това дали имат или нямат горно печене(грил) има и още една разлика, а именно - имат ли комин или не. Конкретно нашата фурна е от моделите за които конструктивно не е предвидено да работят с комин. Предвид по-компактните размери и добрата и изолация. Макар и да е предвидена за вграждане може да се ползва и невградена (отвън е със завършен корпус , отдолу са предвидени крачета) топлината която отделя при работа е сведена до минимум т.е. грее но не прави проблеми. За това допринасят и монтажните изисквания за минимално отстояние от съседните стени на шкафовете.

Единствено при ползване на грила отгоре и отпред има по-силно нагряван, но това се дължи и на факта, че тогава печката трябва да работи с полуотворена врата. Вероятно за това производителя препоръчва да не се ползва на грил повече от 25 минути. Практически досега за всичко за което съм ползвала грила за 10-15 минути е готово.

По отношение на изолацията - не знам с какво точно е изолирана фурната отвътре, но при всички положения има нещо и то изолира доста хубаво. Примерно по време на печене с основната горелка (не грила) външно фурната се нагрява така,че я пипам с ръка. Е, пари ми, но не прекалено. Иначе за шкафа отвътре нагряването Е малко повече от телесна температура. Разбира се при мен помага и факта, че по време на работа шкафа е отворен и всичко много по-лесно се охлажда. В техническите изисквания на производителя пише че трябва стените и материалите около фурната да издържат на 100-120 градуса Целзий.

Преди да пробвам фурната не знаех колко точно ще грее и обмислях вариант за обличане с каменна вата. Сега преценям, че при нас това е излишно, но иначе би свършило добра работа за неизолирана фурна.
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Съб Мар 19, 2011 8:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За да не провокирам лоши практики информирам, че днес покрай газовия датчик подмених и обикновения маркуч на фурната с газов. Нещата трябва да се правят правилно

zmghard

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Мар 20, 2011 10:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей! Честита придобивка! Много полезна вещ. Интересува ме шланга от газовата бутилка който влиза в този на фурната как е уплътнен? Струва ми се, че влизат един в друг , а така се губи твърдата връзка. Няма ли възможност от протичане на газ- все пак скобата стяга само гумени повърхности?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Нед Мар 20, 2011 11:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

zmghard написа:
Здравей! Честита придобивка! Много полезна вещ. Интересува ме шланга от газовата бутилка който влиза в този на фурната как е уплътнен? Струва ми се, че влизат един в друг , а така се губи твърдата връзка. Няма ли възможност от протичане на газ- все пак скобата стяга само гумени повърхности?

Ще пиша малко по-детайлно за да е по-ясно.
Газовата бутилка се намира в специално за целта отделение на кемпера. Там тя чрез половин метрова гъвкава тръба е свързана с редуцирвентила и газовата инсталация на кемпера. Самата инсталация е изпълнена с метални тръби, като в шкафа под мивката има разпределители със спирателни кранове за захранване на всеки отделен уред. От там нататък свързването на самите уреди фабрично също е реализирано с метални тръби. Конкретно при газовата фурна металната тръба стига почти до извода на самата печка. Конструктивно не е предвидено свързването да се осъществи посредством метална свръзка, а в инструкцията за монтаж изрично се посочва да се използва гумен газов маркуч. За захранване с газ от фурната излиза тръбичка с диаметър 8мм, която стърчи десетина милиметра извън габарита на фурната. Има възможност връзката там да се направи посредством метална свръзка, но за целта е необходимо зад фурната да има над десетина сантиметра разстояние. В моя случай разстоянието е само 5 см и няма как да с сложа такава свръзка. Мога да ползвам само късо парче газов маркуч с които да свържа изходния щуцер на фурната с металната тръба.
На проследната снимка се вижда макар и не много добре точно това - отгоре е черния газов маркуч, а отдолу черната изолация на металната тръба. Практически едната металната скоба притиска газовия маркуч върху металната част на медната тръба, а другата ( не се вижда на снимката) - газовия маркуч върху металния извод на фурната.
zmghard

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Мар 20, 2011 4:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ясно и безопасно! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 4 от 6

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети