kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Направа на Пежо Боксер 2.2 HDI, 120к.с. 2008г. в кемпер.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
superMAX

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 20, 2011 7:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Goldy написа:
Това с Австрия не го разбирам. Там си плащам винетка и съответно мога да пътувам навсякъде, включая и магистралите.
Да купуваш винетка и тя важи една седмица! А като си с Го бокс е скъпо на километър минат по магистрала ама нямаш ограничение във времето и може да стоиш и месец. Ето колегата е вече един месец на ски в Австрия. Ако беше с малък кемпер трябваше поне две винетки да вземе.
Goldy

МнениеПуснато на: Пон Май 02, 2011 8:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing

Последната промяна е направена от Goldy на Нед Сеп 18, 2011 7:27 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Goldy

МнениеПуснато на: Пон Май 02, 2011 9:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing

Последната промяна е направена от Goldy на Нед Сеп 18, 2011 7:27 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пон Май 02, 2011 9:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това местенце в Триест наистина е многоготино. Трябва да се посети! Very Happy
jororib
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пон Май 02, 2011 9:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Голди може ли по-подробно да обясниш къде е това, един час гледам в Гугъла и нищо.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
jororib
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пон Май 02, 2011 9:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://maps.google.bg/maps?ll=45.707401,13.463638&spn=0.001667,0.00434&t=h&z=18&lci=com.panoramio.all
Да не е това?
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Goldy

МнениеПуснато на: Вто Май 03, 2011 7:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing

Последната промяна е направена от Goldy на Нед Сеп 18, 2011 7:28 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Goldy

МнениеПуснато на: Вто Май 03, 2011 3:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing

Последната промяна е направена от Goldy на Нед Сеп 18, 2011 7:28 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
jororib
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Вто Май 03, 2011 5:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси.
Goldy

МнениеПуснато на: Пон Май 09, 2011 10:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing

Върнете се в началото
марци
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Пон Май 09, 2011 1:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Goldy написа:
Напоследък се колебая дали ми трябва по-голямо превозно средство.
Доста ми се иска! Или искаше. Пристигна един голям кемпер за ремонт в сервиза и като тръгнах да го развъртам из плаца и като ми умаля мястото и като едвам го вкарах в сервизната клетка... а вътре в кемпера чудо. Широко, удобно как да не му се кефиш. Ами ако потече от горе през зимните месеци. Защо го казвам ли? Защото нашите кемпери са все стари години. В буса този риск не съществува.
Ами ако нямам място за съхранението му. Тогава размерите стават проблем.

Друго, което искам да споделя с вас е цената на бусовете за евентуална направа на следващ, но по-голям бусо-кемпер. - Скъпо и прескъпо! И там нещата не са на добре.
Говориме за цени на бусовете над 26000 лв и при това без ДДС. Един обикновен бус при това. Доста от тях карани служебно и на голям километраж.
Като си помисля дългият път, който съм извървял за узаконяване и направа на кемпер, направа на перфектна изолация, гледам че повечето бусо кемпери са сложили по едно мокетче и са приключили със заниманията. Или тоалетните. Най- малкото помещение. Да ама то е много важно защото за да се отделиш , дори само за едно преобличане и освежаване ти трябва пространство. Това съм направил и аз в моят. Направил съм стандартна по- големина тоалетна с корито и профил за тоалетната взети новички от голям кемпер. Дали всъшност си заслужава повторнато блъскане със всички тези дребни подробности. Това всичко за 20 см. в повече.
Преди две седмици на Кулата ме спря специално подразделение полицай с бронирани жилетки и поискаха дали изрично пише в документите за буса че е "специален автомобил" тип кемпер. С любопитство изчаках да прегледат документите. Дали царството на неузаконените бусчета е свършило! Или това беше случайна проверка на някой отворен граничен полицай. Дали всичките тези разправий с узаконяванията сега ми се отплащат. Дали държавата ни става все по законна. Ами ако не бях узаконен, какво щяха да ми направят? Задавам си въпроси и отговор не искам. Знам за себе си че каквото и да направя ще е както трябва да бъде. Пък другите, каквото си искат да правят.
Малко мисли в аванс, споделени с вас.
Може би този пост трябваше да бъде в темата на колегата от Пловдив за Мерцедеса или бъркам
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
jororib
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пон Май 09, 2011 3:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз мисля че това е гледната точка на Голди.
На всеки от нас гледната точка е различна, както и ние сме различни.
А прочетох с интерес и ми беше много интересно.
Според мен важни са детайлите на които е обърнато внимание, а дали ще се вземат в предвид си зависи от всеки който прочете.
По подобен начин обърнах внимание на част от опасностите на самоделния кабел.
С две думи важно е да знаем, за което благодаря.
Goldy

МнениеПуснато на: Пон Май 09, 2011 6:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing

Последната промяна е направена от Goldy на Нед Сеп 18, 2011 7:29 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
BOBI_27M

Местожителство: Благоевград/Дупница

МнениеПуснато на: Пон Май 09, 2011 6:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Goldy написа:
марци написа:
Може би този пост трябваше да бъде в темата на колегата от Пловдив за Мерцедеса или бъркам

Това са лични расъждения. Не намесвай други хора. Там нещата са направени по техните разбирания и те са перфектни.
Със личните си расъждения просто подсказвам, че в момента е много по хубаво да си купиш готов кемпер, отколкото да се заробиш независимо дали професионално или заради хоби, както е при мен за да направиш кемпер.

Влади,според мен ти е време да кажеш какво не си направил,а не какво си правил Smile.И кажи какво не хареса в композицията Патрол/каравана Smile,освен разхода на патрол-а де Smile
Върнете се в началото
Goldy

МнениеПуснато на: Пон Май 09, 2011 6:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing

Последната промяна е направена от Goldy на Нед Сеп 18, 2011 7:29 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Следваща
Страница 22 от 23

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети