kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Светодиодно осветление в кемпера
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 11, 2014 12:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ibogdanov написа:
храста в дясно случайно да е жасмин ?

Идея нямам какво е. Някаква самораслица, на която още не и е дошъл реда да бъде ликвидирана. Иначе тоно там в дясно има някакъв вишнап и може и от него да са клоните. think
ibogdanov

Местожителство: с. Пролеша/Божурище/София

МнениеПуснато на: Сря Юни 11, 2014 12:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Важното е, че кемпера свети като ярко слъне Smile
Наистина се е получило много добре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Мечето

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Юни 11, 2014 12:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Наистина осветява добре ,ама да не си на масата срещу лентата,че на втория час няма да имаш очи ! Shocked
Ама там по принцип сядат гостите Laughing
Аз съм вградил лента в кръгъл аплик и го закачам над масата та не блести в очите !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Юни 11, 2014 1:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Отделна лампа, която при желание може да се извади и закачи имаме от години, но пусти мързел да я вадим. Иначе имаме и традиционната вградена в стената външна лампа, която е по-слаба и също може да се ползва при нужда ( като дежурно осветление или когато само си седим навън на приказка). ЛЕД-лентата ще е с основно приложение по време на вечеря (когато навън не е судено, защото иначе направо си влизам вътре). Тогава вечерящите предполагам ще си гледат надолу в чиниите, а няма да блеят нагоре cocktail popcorn
Тони&Руми
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Сря Юни 11, 2014 2:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever написа:
Отделна лампа, която при желание може да се извади и закачи имаме от години, но пусти мързел да я вадим.

Да те "светна" Дани:
Аз вечер като мента въдиците и ги оставя цяла нощ на родпода, освен дежурното осветление оставям да свети и 4-метровата лента под тентата. Преди вадех и 20-ватова диодна лампа, с която ставаше ден в рамките на 100м около кемпера, но в последно време или ме домързяваше да я вадя, или ако има много комари и мушички също се въздържах, защото едно излизане/влизане за да я запаля, или загася костваше 10 мин. федербал с комари после в кемпера. Но миналата вечер както си седях в кемпера на един язовир ме осени ИДЕЯ: поставих лампата отвътре на прозореца, запалих я и казах "нека бъде светлина" Idea Вече няма нужда да се излиза и влиза заради лампата, мога да си я насочвам навсякъде, не грее защото е диодна, съсредоточавам комарите в страни от вратата към някой добре затворен прозорец, не ми блести в очите като съм вътре, няма загуба на лумени.........кеф! sun
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
ibogdanov

Местожителство: с. Пролеша/Божурище/София

МнениеПуснато на: Сря Юни 11, 2014 2:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever написа:
.... Тогава вечерящите предполагам ще си гледат надолу в чиниите, а няма да блеят нагоре cocktail popcorn

Laughing
Върнете се в началото
plamenpel

Местожителство: B.G. София

МнениеПуснато на: Сря Юни 11, 2014 3:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз от тук
http://www.maxtel.bg/led/led-stips-and-modules/led-mounting-accessories-for-strips.html

си взех алуминиев профил, с който допълнително предпазваш LED лентата от влага.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Юни 11, 2014 4:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мойта лента е цялата обвита в силикон. Така би следвало и да е водоустойчива, а и за такава я продават. Ако се скапе ще я сменя с нова. За 10лв толкоз hammer
sakry

Местожителство: BG-София

МнениеПуснато на: Чет Юни 12, 2014 10:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На Цар Симеон мисля че е №144 в едно магазинче за LED осветителни тела са пуснали много хубави лампи с диодна лента в много елегантна шина и капак има от метър и от 50 см съответно 10 и 20 вата но много ярки диоди
Взех една от късите утру шу я снимам и ще я сложа да информация цената на дългата е 13 лв а късата 8

В отговор на горния пост искам да кажа че със сигурност тия водоустойчивите със силикона стават на ждреб от слънцето казвам го от опит
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tomitomi

МнениеПуснато на: Чет Юни 19, 2014 10:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам да попитам за резултата на лед лентите които работят на 12V когато акумулатора се зарежда без значение дали от автомобила или от другаде и лентата е включена в този момент не е ли проблем , защото напрежението стига до 14,4V и си мисля дали няма да има изгорели ленти или LED крушки , които ги дават да работят на 12V?
Върнете се в началото
tomitomi

МнениеПуснато на: Чет Юни 19, 2014 10:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Питам поради причината , че ми се налага да направя малко осветление но искам да е като хората и има лек проблем с драивера/стабилизатора на 12V/ много не виждам удачни за тази цел поради причината, че когато акумулатора е в покой/не се зарежда/ напрежението му е в порядъка 12,4V и 12,6V и лентата работи в този момент на нея трябва да има 12V напрежение , а повечето драйвери и стабилизатори които продават им трябва напрежение не по малко от 1,1V над исканото демек 13,1V минимум , интересува ме нещо което мога да купя , защото ако не мога ще последва поговорката за вълка или неволята а нямам много време точно сега за подобни занимания hammer Погледнах по на горе в темата че имаше някъде предложения за стабилизатор ма7812 - да ви кажа само че не става с него защото пада на напрежението когато мине през стабилизатора е над 1,9V и при покой на акумулатора 12,6V напрежението на изхода му е 10,7V лентата може би ще свети но като запалка в пещера Mim
Върнете се в началото
Primaxm
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Юни 20, 2014 12:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

При мен няма нито един изгорял светодиод за 4 години, при положение, че лентите са наредени директно, без никакви стабилизатори. Ако изгори нещо, голяма работа, не са кой знае колко скъпи, сменят се. :-) Не е като да не съм палил двигателя докато светят. :-)
tomitomi

МнениеПуснато на: Пет Юни 20, 2014 11:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

По скоро проблема е самата смяна, варянтите за разваляне според мен са 2 или да изгорят тотално или от по високото напрежение да прегреят и да започват да светят все по слабо , но явно зависи и от лентата и диодите на нея тази работа,може да си с лента на която са оставили запас и за това да няма проблем , ама ми се ще да е направя така че да не ме изненада с разправии по смяна на ленти ,ако някой е купил стабилизатотор или драйвер да каже къде ги има.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Страница 10 от 10

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети