kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Багажник за каяк

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
djart

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Сря Фев 19, 2014 11:11 pm    Заглавие: Багажник за каяк Отговорете с цитат

Здравейте,

Искам да попитам, дали може да се направи багажник за каяк, който да не е захванат за надстройката на кемпера.

От коя страна имам право да поставя съответния багажник (съобразно законите)?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
BgRider

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 19, 2014 11:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей колега. Според мен....не е добра идея за стойка отстрани на КЕМПЕР . Не бих сложил отстрани освен може би на някой по компактен бус. От макар и не големия ми опит с кемпери...има разминавания....които са меко казано ЕКСТРЕМНИ....с коли и отверстия...не бих искал да имам ОЩЕ нещо отстрани...Smile) Иначе с каяк.... thumb up
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
djart

МнениеПуснато на: Чет Фев 20, 2014 12:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, много си прав колега за тези екстремни разминавания и за това си мисля, че трябва да бъде от дясната страна. Всъщност ще седи над плъзгащата врата, за това един от въпроса ми е, законово до колко е позволено...
Върнете се в началото
Vic

МнениеПуснато на: Чет Фев 20, 2014 12:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

... а отзад?
http://www.google.bg/imgres?biw=1280&bih=709&tbm=isch&tbnid=qYEml5pw9MDgpM%3A&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.early-retirement.org%2Fforums%2Ff46%2Fa-boat-and-a-pop-up-how-54534.html&docid=X00SsPPMXEfjdM&imgurl=http%3A%2F%2Frvtravel.com%2Fblog%2Frvnow%2Fuploaded_images%2Frear-768928.jpg&w=480&h=640&ei=GjQFU9bHFIfpywPm3oHQDA&zoom=1&ved=0CJwBEIQcMBY&iact=rc&dur=3841&page=2&start=17&ndsp=23
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
livestrong

Местожителство: BG - Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Фев 20, 2014 8:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако е каяк за бърза вода – около 2,3 м, най- лесно е на багажник за колело – слагаш го хоризонтален. За туристически иди на сайта на Westfalia –там съм виждал над вратата. На тавана e кофти но с ролка, по която да го издърпваш става. swimming
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
mlajo
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 20, 2014 9:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Като стана въпрос за каяк,някой може ли да ми каже колко е митото от Китай за каяк около300$?За стийка според мен най добре е отгоре с багажник и ролки.
Ice Man

Местожителство: Russe

МнениеПуснато на: Чет Фев 20, 2014 10:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Има стойки за страничен монтаж, които се захващат за гредите на тавана на автомобила. За кемпера ще е нещо подобно, но импровизирано по отношение на закрепването - да кажем към тентата. Виждал съм 2 вида - статични - на които си нанизваш каяка и с колани или ластици го стягаш и такива, които се разтварят - представи си С-образен профил с панта в долния край.Слагаш каяка и вдигаш нагоре и то се закопчава и става нещо като D - вътре в дупката ти е каяка. Но, според мен много по-лесно ще е да си пуснеш 2-3 колана с тресчотки и за нула време да си стегнеш каяка. Специалистите да кажат, но на мен ми се струва, че ако няма за какво да ги захване на покрива тентата би издържала добре пристегнат каяк - все пак той не е толкова тежък. Колко е целесъобразно да си го возиш отстрани - ти си знаеш?!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Чет Фев 20, 2014 11:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Забравете за монтаж на каяк отстрани на кемпер ! Нито от ляво ,нито от дясно ! Във всички държави съществуват ограничения за ширината на превозните средства, автомобили, ремаркета и каравани.

http://remarketa.bg/wp-content/uploads/2010/06/Long.pdf

Да не се наложи да ползвате услугите на пилотна кола за извънгабаритен превоз Shocked Shocked Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
plaskom

МнениеПуснато на: Чет Фев 20, 2014 11:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ммдаа... В "белите" държави такива неща не са разрешени. В ръководството на моя кемпер даже пише, че е забранено да караш със сгънат багажник за колелета и без колелета на него Shocked Или ако имаш колелета отзад да излизат извън габаритите на кемпера, както да закриват регистрационния номер и т.н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
djart

МнениеПуснато на: Чет Фев 20, 2014 3:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дам, точно тези ограничения ме притесняваха.
Каяка е с дължина 4.50м. ако го сложа отгоре на покрива на надстройката, то без каяка е около 3 метра височина, а с кемпера така ....
както казва Vic, също, но много ще стърчи...
Ice Man, тези C се сещам за thule, които ги дават за кола, но захванати странично. Май и странично отпадат, както казаха другите колеги ще има проблеми с ширината.

Виждал съм ето така да ги закрепят:

Върнете се в началото
Vic

МнениеПуснато на: Чет Фев 20, 2014 6:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

djart написа:
...

Виждал съм ето така да ги закрепят:

Хе-хе, как се зарадвах да си видя "Хилядолетния Сокол". На снимката не се вижда, но в действителност каяка не е отвесно нагоре, а леко захлупен на ръба на покрива. Най-изпъкналата му част не излиза извън вътрешния ръб на страничното огледало. ...е, поне не много, така си спомням. Mim
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
REGULATOR

МнениеПуснато на: Чет Фев 20, 2014 7:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето ти идея за качване на високо-
http://www.youtube.com/watch?v=yqZwiBgv9S8

А пък аз мисля да си спретна едно такова-

http://www.youtube.com/watch?v=_muZ_sRjnxU
Върнете се в началото
djart

МнениеПуснато на: Чет Фев 20, 2014 9:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Май така ще стане и ще си седи най-отгоре. Багажника ще се захване от двете страни, на двата улея за вода (ляв и десен) и ще минава през целия покрив от ляво-дясно.

Или пък задната част ще се закрепи към ушите на багажник за top box, а отпред ще легне на лайсна, която ще се захване на ляв и десен улей за водата.
Върнете се в началото
Оги
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Съб Мар 15, 2014 9:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Круме, благодаря за линковете!!!
Нещо подобно ще получи и моят каяк (имам предвид механичния вариант).
Ще го дам като пример на Сашо от Войняговци, но идеята му беше в тази посока. Голям зор падна да мислим как да качвам каяка върху кемпера ми. Като стане готов багажникът, ще се похваля. При мен иде реч за 5 метров полиестерен каяк, което си е 30+ кг.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Направи си сам Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети