kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Нашата ваканция на колела.

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътеписи
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Пон Юли 16, 2018 9:03 pm    Заглавие: Нашата ваканция на колела. Отговорете с цитат

Ако някой го интересува нещо - нека пита.
Не съм по евтинджосите, не мога да отворя никой на нова далавера за спане без пари. Но мога да дам съвет за едно наистина уникално преживяване -
от това да спиш в Унгария на къмпинг, собственост на немски пенсионери,
през уникалния празник във Вилсхофен "Дунава в пламъци" ,
през Венеция (по един по-нетрадиционен начин),
през цялата прелест на крайбрежието на Хърватска и гледането на финалите по футбол там и цялата атмосфера.
През красивата Черна Гора, Босна... Тези разкъсани от измислената война красиви и подредени държави, с училища за Босненци, Хървати и тн... Разделяне на братя и сестри - до вчера рода - днес чужди...
През ОТВРАТИТЕЛНАТА Албания, всички вицове за тези примати са верни...
През красивото Охридско Езеро, което не знам чак какво има в него, освен хубавият къмпинг Рино. Благодарности на Дани, която ми даде насоки.
Та през тази Македония.... Македониоооо... Гадни пътища, безумни магистрали с плащаница през две минути. Надути митничари, гадни, мръсни и нахални. Не разбрах от къде този народ има това самочувствие, цялото му "имане" е наследство от Република Югославия, не са мръднали и милиметър...Добре, че са те, та са ни буфер с аборигените от Албания. Тоест албанците лека-полека заселват тази държава - изтърсак.
Та, влизайки през отвратителния път на Крива Паланка, Крива Река, Криви Хора... Влезнах в БЪЛГАРИЯ ! Пътят - прав, асфалтът - прав, хората - по-добри... Човек трябва да излиза често из циганията, за да разбере, че живее в не лоша държава ! Обичайте Родината си !!!

Пестелив съм на този етап откъм снимки, защото в профи-пътеписите в този раздел има и Котор и Дубровник и Венеция и островите й, и Охридското Езеро.

Скоро ще преценя и ще кача по-интересни снимки от места, които не са описани в пътеписите тук или поне аз не съм намерил...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico__78

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Юли 16, 2018 9:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Влезнах в БЪЛГАРИЯ ! Пътят - прав, асфалтът - прав, хората - по-добри... Човек трябва да излиза често из циганията, за да разбере, че живее в не лоша държава ! Обичайте Родината си !!!

thumb up Bravos
Е поне не съм само аз , който мисли така..
Give me 5
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2018 2:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес е време да продължа започнатото с малко предистория -
След като дЕцата минаха всевъзможни трудни изпити и вече му се видя краят, баба им и дядо им ги поканиха на гости във Вилсхофен на Дунав. Малкият ни син е голям тарикат и усети, че ще трябва да се работи и помага, та реши да остане с нас в София. А батко му, все пак, реши да замине с родителите ми. Да поясня, че майка ми е трудно подвижна, а като за капак и баща ми падна от една череша и си направи коляното трудно за рисуване. Пиша го това, защото се гордея със сина си, който замина с тях като един техен.... иконом. Знаеше какво го чака, но на 12 години вече осъзнаваше своята отговорност и разчете тази покана като молба за помощ. Решението оставихме изцяло на него, без дори и един съвет да сме му дали - просто му заявихме, че каквото реши - това ще прави... Речено - сторено, на 30-ти Юни си отпразнува рождения си ден и на другата сутрин заминаха.

След като са пристигнали, решили и резервирали кораб за ежегодното шоу във Вилсхофен - "Дунава в пламъци". Ние с моята съпруга бяхме пред свършен факт и трябваше бързо да решим кога тръгваме, какво да правим... море, река, планина... "Какво става, каква стана тя, сега плановете вече станаха сложни"...
"Кога да ходим до там, кога да се върнем, кога после за море, пък къмпинг... "
Все такива объркващи въпроси... Да отидем с колата до там и да се върнем, беше малко смахнато - един ден убийствен път натам, после насам, там три дена... И половината ни отпуска замина...

Ние с моята съпруга винаги решаваме заедно, дори, понякога се чувствам като абсолютен чехъл, защото правя много компромиси с моите виждания за нещата. Но пък така се живее по-спокойно. А и винаги си имам вратичка, че не аз съм избрал в случая как да протече това пътуване, което към полунощ в деня на дилемите, се превърна в къмпинг екскурзия...

Пълним кемпера с минимално количество вода, стягаме там разни дреболии за носене и прехрана, пускам навигацията... И потегляме...

Първата спирка беше къмпинг на двама немски пенсионери около Сегет. 21 евро за трима човека, райско място, спокойствие и само десет минути отклонение от магистралата за Будапеща...

Малкият скакауец е доволен, има басейн и е само за него, не можа да изпие всичката вода от него...

Сутринта се къпем, ядем и палим към монотонното прекосяване на Унгария и Австрия. Тези две държави сме ги разцепили от посещаване и по работа и на екскурзии, няма какво да им гледаме. Освен, ако имаме време за Будапеща- никога няма да ми омръзне този уникален град, посещавам го редовно от 7 годишен. Но, този път - транзит.

Тук е мястото да споделя, че след Унгарско-Австрийската граница, пунктовете за проверка на теглото на камионите, вече проверяват и всичко над 2.7 Тона. Внимавайте ! Знаете какви гадове са австрийците !

Та привечер акустираме във Вилсхофен и големият Марто и малкият Жоро започват с техните пъклени планове - вече са заедно, а това е страшно за околните Mim

След бързо разпределение на задачите и ходене по разни минерални бани, дойде и 6-ти и 7-ми юли, дните на "Дунава в пламъци"...
Ако някога посетите Вилсхофен, задължително е да се отседне в италианската джелатерия на центъра. Здравейте въглехидрати Arrow

След тази калорична бомба, отпътуваме към Пассау, откъдето хващаме кораб, който пък ще ни върне обратно във Вилс, за да се насладим на уникалната 18 минутна заря под музикален съпровод от главния мост между летището и централната част на града. Голям праз, че сме на кораба, а не отстрани, но хайде - романтика някси...

Корабът е така нареченият кораб "Сваровски", аз му викам така, децата - стъклен. Вътре е с много камъни, орнаменти, осветителни тела и стълби от този изкуствен скъпоценен камък. Малко ми е кичозен, ама какво разбирам аз от бижута, като дори и халката не си нося...

Малко храна за очите, а именно митнически склад между Вилс и Пассау за каравани и бази за кемпери -

Гледките винаги ме изумяват по тази дестинация, много ми е някак си подредено, зелено и уютно по тази пуста Дунава...

Това е небезизвестният кораб Кабрио, в момента на него има сватба - отиват и те да гледат шоуто и после нощен круиз до изгрев слънце. На връщане от събитието, вече бяха мнооого пияни гОрките Mim

След кичозната гурме вечеря, вече сме пред моста. Ще постна малко снимки, защото това трябва да се гледа на живо и изживее, снимките няма как да покажат атмосферата...

Всяка година шоуто се увеличава с една минута, тази година беше 18 минути, догодина 19 и така... Бях направил и клип, който беше в тубата, но му спряха звука заради авторските права и го изтрих... Авторски права..., все едно аз съм му монтирал музиката. Та имали смо желание, немали смо шанс !

Нямам снимки от Вилс и Пассау, но вярвам, че повечето тук са посещавали поне Пассау и неговата уникална катедрала с най-големия орган на Балканите, а, може би, и в света...

На отиване към Германия усетих как трафикът навръщане ставаше безобразен, заради новите тъмни германци... Нямахме ясна визия точно какво да правим, освен, че, както подчертах съм чехъл, а съпругата ми подхвърли - "Венеция!"... И аз кво да правя... На другия ден си вземаме довиждане с родата. Товаря цялото семейство - слушам и изпълнявам - Пътуваме към Венеция ! Laughing С тези проверки за килограми и светлинни предупреждения, направо се отпуснах на излизане от Австрия... Минахме през хубави зелени кътчета и селца, ама, както подчертах - в Австрия никак не ми е комфортно вече, а съм абсолютно изряден ! Ма знам и други изрядни, които са им сърбали попарата на тези полу-мошенници. Работил съм с австрийци, никак не ги обичам...

В Италия вече нещата са си на мястото - подаваме повечко газ и прааааво в къмпинг Фусина, който е на десет минути с корабче до самата Венеция. Исках на един къмпинг "Марина Бийч", но трябвало да остана поне 10 дена...

55 евро на ден къмпинг, по 26 евро карта на човек за всички морски превози в района за 24 часа - острови, Венеция и тн... 28 евро за 48 часа. Това са ми най-оправданите пари, които платих там. Къмпингът - огромен, не е най-хубавото и чисто място, но ние нямаме никакви претенции, в кемпера си ни е чисто Laughing

Здравей Венеция !

Не бяхме изкефени от основните забележителности, имаше много народ... За това започнахме мегаобиколка само по тесните уличики и канали, в които имаше само по двама-трима заблудени хора с дръпнати очички. Красотата сме я виждали всички на този уникален град... Цените също Very Happy Целодневната обиколка включваше двата острова Мурано и Бурано. Ах това Бурано що пари изхарчи за разни стъклени дрънкулки Laughing Раницата ми стана 30кг. Това жена в такъв магазин е като маймуна с граната.

Много, ама много бях доволен, Невена - моята съпруга, беше в еуфория, влюби се в това магическо място. Каза, че следващия път иска на хотел, но после провери цените на хотелите и каза, че може и на палатка Mim

Два дена останахме и в един момент запалих телефоня и навигацията. Но преди това и прогнозата за времето. Лелееее, ужас, искахме два-три дена да бъдем на къмпинг преди Триест, но времето се очертаваше доста зле...

А сега де... Какво да правя ? Да се прибираме и да вися по границите с модерните черни немци... Пускам си профи прогнозата за времето - мамка му, само в Хърватска надолу дават времето да е Ок, а там бяхме априлската ваканция. Ма за малко бяхме на морето и то за една нощ, близо до Задар, на слизане от Плитвишките езера. Тогава нещо не се разбрахме с компанията и така и не стигнахме надолу към Дубровник и Котор.

Тук вече моето овче поведение на чехъл се изпари ! Жена ! Стааай, заминаааме !
За Хърватска ! Ама ще пътуваме по крайбрежието. Набелязахме си къмпинг, но се изискваше ферибот и решихме да продължим и където намерим - спираме...

Това е едно мнооого красиво крайбрежие за гледане, щото с този каминяк малко плажовете са им като бетонов възел. Но за гледане - уникално -

Попътувахме си цял ден и на сляпо направо акустирахме в къмпинг Блу Сън в Стари град , близо до Задар. Цената на къмпинга - 65 евро на втора линия, ама си бяхме все едно на първа, пред нас нямаше никой, а само море и плаж тип бетонов възел. Беше отлично, още повече, че бяхме по времето на полуфиналите и Хърватите приземиха разнопородния отбор на Англия. Много беше весело, хората избухнаха. Сутринта още имаше пияни зомбита наоколо Very Happy

Постояхме два дена и .... Хооооп - Дубровник. Пътят пак крайбрежен, уникални виадукти, огромни височини, чак ме беше страх откъде минавам. Красота ... красота и пак красота. Хърватска и Черна Гора имат уникално крайбрежие, ааа и Босна, за 10 километра Laughing

Дубрвоник... Ех този ужасен и скъп къмпинг Солитудо... Но, все тая, една вечер спахме само и то в кемпера, все пак Laughing

Та за Дубровник - за мен един наистина добре устроен туристически град. Всеки път си представях колко финанси може да генерира Царевец, приерно. Но, явно имаме друго виждане за нещата. Хърватите просто ти късат джоба, за да се насладиш. Пообиколихме стария град, стигнахме до там с градския им транспорт - супер евтин, нещо от рода на 70 стинки билетчето. Ама това е за заблуда на противника, докато не слезнеш долу. Цени - най-страшни Laughing Венеция ряпа да яде. Пак се навряхме по малките улички, искахме да усетим духа на това място, а не дЪха на пордения китаец, японец и тн...

Викам на семейството - хааайде сега да се качим на стената и да се разходим отгоре, да видим как е... Добър ден 150 куни на човек. Нямам проблем, но ми стана някак си гузно - абе се утепам от ходене, а и пари да давам. Това в рамките на майтапа... Просто в това време малкият Жоро се помоли - "Хайде на лифта бе тате, остави ги тези стълби" Very Happy Точно това и чаках. Хайде на лифта, цената е колкото за стената. Яд ме е, че платихме и качване и слизане, а горе видях, че има пътека до долу. Щеше да е весело, ама...

Дубровни - много-много красив от високо.

Та на сутринта къпане, миене, чистене и тн.. да оправдаем инвестицията в тоя смотан къмпинг и гаааз - Котор !

Много дълго и монотонно пътуване, не се качихме на ферибота, а обиколихме целия Которски залив. Снимки нямам почти, поизнервих се от това пътуване, беше ми ад, такъв път за мен е клаустрофобичен, нищо, че гледката е незабравима. Отделно беше пълно с някакви дебили с немска регистрация, които караха ужасно... Динамика - никаква, имам чувството, че просто си гледаха по телефоните и снимаха, тоест правеха всичко друго, но и не да шофират. По това време този път е като за Слънчака - автобуси, камиони - всииичко на едно...

Както и да е, стигнахме Котор и неговите крепости, майната им, имаме път...
Спираме на платен паркинг, директно до водата, малко "дайвинг", хранене и пътуване към... Албания Laughing

От тук насетне снимки няма. В Албания пътят, въпреки всичко, не беше лош. Странна ми е тази държава, не ми хареса, а първото впечатление е много важно... Няма да се върна, ако не се наложи насила... Минахме я транзит, имат странни решения за пътищата и завалиите нямат пари за магистрала, по-дълга от 10км. всичко е започнато, но малко ми заприлича като виадуктите на Хемус през онези години... Просто си минавахме по завойчетата под тях.

Катериме някакъв брутален баир и сме на заветната Албанско - Македонска граница. Всичко е точно, минаваме и след точно 20 минути сме на къмпинг Рино, като отсядаме на плац Рино 2. Уникално отношение на персонала към гостите, в 23 часа вечерта ни посрещат с кафе и ракия Very Happy 10 евро е на превозно средство, независимо от броя на екипажа. Поляна-слънце с нещо като плаж, има всичко. Сутрин като те видят, че се излюпваш - до 2 минути идват с уникално направено кафе. Вечер можеш си жулиш рикия на баря безплатно. Ма това ще е до време, като ги научат бугаристанците и ще се спре с тази практика Very Happy

Има и ресторант - нищо особено, евтино е....
Решихме да отидем с колелата до Струга, съвсем близо до къмпинга.
Не ми хареса, нямам снимки. Имаше битпазар, а и в самия град е битпазар.
Нямахме време да обиколим охридското езеро, защото стана неделя и сутринта палим и тръгваме най-накрая за България.

Пътища - гадни, особено за кемпер, не знам как не ми изпопадаха шкафовете, особено дестинацията Скопие - Крива Паланка - България.... Тия квото им е останало завещано от Югославия - това е. И едни хитри полицаи се крият по паланките, все едно можеш да превишиш скоростта на този разбит път... Не ми беше приятно да минавам от там, може би и това няма да повторя. Двама митничари ни влизаха в кемпера. Двама ни проверяваха документите. Това Македонците. Не, че е имало проблем, обаче не са ми приятни. Разпитват, питат, гледат, личи си, че са прости до ушите. Мога да прекарам кон в кемпера, без да го видят. Но си придават вид на някакви много страшни. Типични селяндури.

Влизаме в България - друг свят, най-сетне...

Моето село е до Кюстендил, почувствах се отлично, когато това ми беше последната спирка преди Мордор - София Laughing

ВземАх крушите, цветя, яЙца и тн... и... нашата 12-13 дневна екскурзия приключи... За мен това беше една импровизация от началото до края, всички сме изключително доволни. Пак ще отидем в Хърватска и Черна Гора, има какво да видим още там, сигурно пак ще се озовем на тези места, без да сме го планували.

КРАЙ!

[/b]
Върнете се в началото
Asteri

Местожителство: UK

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2018 1:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ха! Прагматичен пътепис thumb up От една страна ме изкефи че нямаше сто снимки от Венеция. Но от друга страна пък, имаш таланта да хващаш интересни кадри и с удоволствие бих изгледал още пет страници в този стил. Свежо, много свежо. Ама бързо свърши... Та, ако няма какво друго да правиш, може да пуснеш още някой кадър, бонус материал Smile big bravo
:thankyou:
Think
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2018 4:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Много добре ви се е получила импровизацията!
Специална похвала на младежа за избора! thumb up
Интересна комбинация се е получила между Венеция и Дубровник, а минаването след това през Албания и Македония е било доста контрастиращо. Май е по добре човек като прави маршрут да гледа и да не са много разнородни дестинациите,че иначе несимпатичностите много бодат очите.
Чудесно са разширили къмпинг Рино. Евала на младежа, с много мерак и сърце си гледа работата и си личи отдалече.
Мерси и за полезното инфо за Австрия. Хич няма да ни хареса да ни мерят, но като го има предвид човек може да се подготви някак.
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2018 4:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще синтезирам полезната информация и ще пиша. Ще събера и снимките от всички телефони. Ще продължа със снимковия материал. Синовете ми са снимали и те доста, а аз съм верен на убеждението си - ако искам да разбера децата си - техния мироглед, нещата, които мислят, какво точно ги вълнува... Просто им давам фотоапарат и ми се избистря всичко Very Happy
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2018 7:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Покрай Албанската граница, по линията Дебър-Струга си е гадно. Албанско си е и си му личи. На две крачки Охрид е съвсем друга бира. Охрид наш! Smile Единственото изключение в тази част е Рино Smile
На нас Македония ни хареса. Цели седем дни Smile С изключение на споменатото и Скопие. Нема такъв град, но е нещо, което всеки трябва да види Smile И на каменния мост да пита някой скопски катил коя е тая ряка Smile Забавлението е гарантирано Smile
Уникална природа, зарината с пластмасови отпадъци. Македонците са готини, храната е прекрасна... Ченгетата им са по-сериозни от нашите мързеливи тулупи, а митничарите... Не точно заядливи, за разлика от вечно сърдитите унгарци например, ама наистина преиграват.
Пак ще се върнем! Имаме да направим минаване през Галичица Smile Пътят беше още затворен преди Великден и с караваната ме достраша. После или през Гърция, според сезона, или на бира в Битоля. Много ми хареса транзитно. И Прилеп изглежда като за отбиване. Поне в пелената от дъжд, който се сипеше...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2018 7:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В тоя сервиз работи ли се? Вземете го изцапайте малко това зелено, поне за пред хората Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2018 8:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мен ме изкефи на кадрите с кандидат-кемпърите как се кара нещо като водни ски по дунав, с небананоподобното устройство. Царе са немците, нямат празно.
Браво, пак така спонтанно да си изкарате добре.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътеписи Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети