kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Малко помощ и отзиви за фурна в кемпер.

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Уреди и къмпинг оборудване
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2018 1:37 pm    Заглавие: Малко помощ и отзиви за фурна в кемпер. Отговорете с цитат

Моля за малко помощ, относно това как е с миризмите от фурна в кемпер, тъй като искам да монтирам такова в моя. Но малко съм притеснен откъм това до колко се "ароматизира" вътре. Ясно е, че няма да готвим мусака, ама ...
Също така и съвети за някои тънкости. Знам, че семейство Рибарски имат такова нещо в кемпера и си го ползват редовно, та ще им се примоля и на тях .

Благодаря предварително !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svilen1212

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2018 2:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние си готвим в кемпера на фурната и на котлоните. Миризми според мен няма и не се усеща кой знае колко. Рибата си я печем навън. Имаме прозорци и отваряме ако стане жега. Става течение и всичко е точно. Нлагай и не го мисли. Зимата скоро ще дойде Very Happy
chicken

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2018 5:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз бях скептично настроен, първо с половин нос подуших кемпера на Рибарски, ама на, не миришеше.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2018 9:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз фурна така и не монтирах поради липса на място, но ако не греша има модели и с външен отдушник. Или греша?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2018 9:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има варианти, предвидени за отвеждане на газовете по тръба, но масовите "англичанки" примерно нямат, което не е чак такава болка за умиране.
Газовете се отвеждат през горната предна част на фурната идвайки от задната долна, където е горелката. Може да се намери решение за принудително вентилиране от изхода на газовете.
При фурните с грил обаче, той работи когато вратата е открехната и този режим ще създаде известно неудобство.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
petkovic

Местожителство: B.G. Асеновград

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2018 9:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моята фурна е от английска каравана, нямаше външен отдушник а една ламарина която от отвор в задния край на фурната отвеждаше топлината и миризмите в предната страна през решетка до крана.
На отвора в задния край монтирах ламарина с гофриран маркуч /алуминиев/ и изведох топлината и миризмите в отдушника /имам отвор на пода и тавана който охлажда хладилника/В горния край имам вентилатор който пускам като работи фурната.
Върнете се в началото
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2018 9:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

тъй, тъй
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2018 10:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Че ще има принудителна вентилация, това е 100%, защото няма да има особено място около нея и над нея - по препоръки на производителя около 10 сантиметра отдолу и отстрани и 17 сантиметра отгоре. При мене такъв вариант няма. Поради тази причина ще има вентилатор, за да не се загряват шкафовете. Надявам се по този начин и миризмата да излиза основно навън.
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2018 10:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

svilen1212 написа:
Ние си готвим в кемпера на фурната и на котлоните. Миризми според мен няма и не се усеща кой знае колко. Рибата си я печем навън. Имаме прозорци и отваряме ако стане жега. Става течение и всичко е точно. Нлагай и не го мисли. Зимата скоро ще дойде Very Happy

Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2018 11:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

След написаното по-горе аз само мога да го потвърдя. Може би аз съм от малкото хора, които си готвят в кемпера и евентуалните миризми не ни притесняват. Лично аз умерисване на кемпера не усещам. И готвя и мусака и други манджи, но като цяло не правя силно подправени манджи, което също има значение.
Нашата фурна е от малките и няма комин. По задание отгоре трябваше да има 5см отстояние. За отстрани и отдолу нямаше изискване. Това за отгоре мисля че е зарад грила.
Фурната като цяло е правена да може и да е вградена и да е за външно ползване и има допълнителна изолация между вътрешната и въшната част, поради което при работа почти не се нагрява отвън.
petkovic

Местожителство: B.G. Асеновград

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2018 10:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Само да добавя, при мен местото не е много и разстоянието между фурната и шкафа е около 2см.За това върху изолацията на фурната монтирах 2мм. кингерит /по думите на продавача без азбест/
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2018 2:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Начи ще монтирам, благодаря за напътствията на всички !

Ще се яде гурме начи Laughing
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2018 10:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

petkovic написа:
Само да добавя, при мен местото не е много и разстоянието между фурната и шкафа е около 2см.За това върху изолацията на фурната монтирах 2мм. кингерит /по думите на продавача без азбест/
Ще видя какво ще го правя, че при мене е по-малко и май ще се размине с изолация, а ще има вентилация. Един вентилатор отзад, който да отвежда всичко около печката и шкафа навън, докато работи Smile
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Уреди и къмпинг оборудване Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети