kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Няколко реда, след дълго четене
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Членство и придобивки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
БаткоМи

МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2018 9:18 am    Заглавие: Няколко реда, след дълго четене Отговорете с цитат

Здравейте!
Благодаря Ви за приемането!
Не вярвам да има какво да кажа (за сега) на общността на къмпингарски теми, но има какво да науча от вас, макар и на моята, почти преклонна възраст - 60г.
Някой неща не се виждат от нерегистрирани - което и обяснява вписването ми. Впрочем, и вече "вписан" има картинки невидимки hammer
Да, преди 25г си загубих цяла година в оборудването на 1 Мастер. До скоро седеше на паркинга до нас, като паметник на моето недомислие. Какво значение има, че мотора можеше да стигне милион Км, след като само 300/400 такива, анестезираха всяко желание за свобода, с ужасния си шум. Не че медиите не правят същото, но тях не мога да подаря и пратя в България, каквато бе участта на Мастера.

От скоро съм с истински къмпинг кар, макар и старичък. И понеже е зима, вместо да го поправям, чета.
Уви, въпросния "Ариал" (или Ариял, не знам как е правилната транскрипция) 7, направен от Аутостар (autostar aryal 7) не е от често срещаните модели и питанките ми остават във въздуха, във вид на мъгла. Но с упорито четене, леко по-леко, се прояснява. До пролетта, "белким" ми светне.
От доста време живея в чужбина и пиша на клавиатура без лепенките на кирилицата. Тоест, понякога (често) натискам 2/3 пъти клавиша, докато попадна на търсения. Уж ги знам (знаех), но на уж ... та не се сърдете за грешките ми!
Забелязах, че и на този форум има троли (така май наричат хората, за които баба ми казваше "на всяка манджа - мерудия". Но това, че не харесвам гарваните и крясъците им, не ми обяснява защо, все по-често, дори орлите започват да крякат по гарвански. Видимост? Очевидно имат своето място под слънцето, макар и толкова високо, че е невидимо.
Но на такава висота трудно се различава, орела от лешояд (те май са си орли, макар и зад океански?) https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTMtnpAKxJxCOXd0iUDfK0OWRqLaewW3SMShBN889lOlLypdeGm Mim
Намерих информация, (е не особено свежа, но безплатна) за местата за паркиране във Франция. Платени и не. Има и ЖПС координати на някои. Ще я споделя с желаещи да пътуват насам.
Първото ни дълго пътуване планирам към България и може би, ще имам честа да се срещна с някои от форума.
Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
NikolayK

Местожителство: Гърция

МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2018 10:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре дошъл ,много безаварийни километри и успех с "просветването".Тук има хора с доста опит и ако имаш питанки съм сигурен,че ще помогнат.
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2018 3:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте и добре дошли!
Желая много късмет и безаварийно пътуване с кемепра! welcome kemper
ilkomuhata
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2018 4:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре дошъл в kemper-club
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана Yahoo Messenger
БаткоМи

МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2018 6:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, мили хора! thumb up
Ще се възползвам от любезното предложение на NikolayK за "Тук има хора с доста опит и ако имаш питанки съм сигурен,че ще помогнат."
Един въпрос, който може би заслужава отделна тема, но не от новобранец като мен - Тегло /Общо & Полезно.
Доста бях впечатлен от няколко коментара, уви в "друга" тема, за глоби в Австрия, нужда от изхвърляне на багаж и прочие дивотии angry Ако правилно съм разбрал, самите производители шмекеруват с теглото дори на новите ни къщички на колела? Но не техни багажи са изхвърляни в Австрия, нито глобите са поели те!
Мислех да се възползвам от ходенето до България и да натъпча камиона с полезни, (но не за мен) вещи, които сърце не ми дава да хвърля. Е, няма да го бъде, особено по-тежките. Но по страшното е, че май трябва да се ограничаваме дори с евентуално нужни предмети, като куфара ми с инструменти +/- 20 Кг Question Ясно е, че претоварването води до изправяне на листовите ресори и монтаж на надуваеми възглавници (много ме впечатлихте photograph ). Но до това се е стигнало с години, и най-вече, с постоянен товар, дори когато не ползваме кемперите и караваните Question Да олекотим кемперите ни, сваляйки рез гума и прочие, през периодите на неползване, ще задръсти гаражите и мазетата ни? Но явно смяната на листовите ресори е трудна и скъпа операция. За конструкторите не е било проблем да заложат по-здрави, знаейки този хроничен (може би Question ) проблем. Но, уви не можем да ги принудим.
Та, как се постига баланса от нужни вещи и желанието на властите да ни "вкарат в правия пъТ" fingers

Да уточня, че засега, моите листови ресори са добре ( е, +/- де, все пак от 1998г, бая товар са носили). Тоест предложението за тема, е за новобранци като мен да знаят да не товарят излишно машините си, дори зазимени? Нищо, че място има бол mechanic
Върнете се в началото
NikolayK

МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2018 8:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Както и друг път съм писал.Всички сме претоварени и сме в графата "Бай бабо да не те срещне мечка".
Относно възглавниците,те са една полезна и необходима екстра.Намалява се клатенето при изпреварване и променя клиренса на задният мост.Ако имаш възможност слагай,само от полза ще са ти.Успех.
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2018 8:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Личното ми мнение е че никой не се стреми да вкарва някакви неща в правия път. Просто когато може се събират едни глоби на база съществуващи нормативни документи.
Това което може да направи човек е да не носи излишни неща още повече че те тежейки му вдигат разхода. От там нататък може да се прилагат най-разнообразни варианти, като всички са свързани с някаква инвестиция - примерно регистрацията да е над 3500кг, да се изкара категория С, да се ползва gobox ... или просто да се надява човек че ще минава между капките пък ако стане издънка да си плати. Това последното май е най-масовия избор.
БаткоМи

МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2018 8:49 pm    Заглавие: Снимка Отговорете с цитат

Ето го моя дядо 1998ма Think

upload pic

Случайно някой може да е имал, или има подобен за съвети и консултации.
Явно Теглото не е за отделна тема, но аз само питах Embarassed
Върнете се в началото
NikolayK

МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2018 8:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Гледам Спринтерски джанти.С кой мотор е?
Върнете се в началото
North wind
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2018 9:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре дошъл, БаткоМи!
Ще намериш много отговори тук, но винаги се съмнявай Smile

NikolayK, съгласен съм, че възглавничките са много полезна екстра /тук има и много добри майстори за монтажа им/. но това с клиренса на задния мост на кемпер едва ли ще се получи.

big dog
БаткоМи

МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2018 9:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

NikolayK написа:
Гледам Спринтерски джанти.С кой мотор е?

2,9 D към 120тина коня. Върви добре, но към 100те е шумен Sad
Но никой не ме гони да го юркам с повече. Mim

Последната промяна е направена от БаткоМи на Вто Яну 30, 2018 8:22 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
БаткоМи

МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2018 9:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

North wind написа:
Добре дошъл, БаткоМи!
Ще намериш много отговори тук, но винаги се съмнявай Smile
big dog

Благодаря, вече намирам, това/онова cheers vine
Оказа се, че не съм виждал някои снимки, не защото не съм бил регистриран, а защото са много стари thinking
Но, здраве да е! bow
Върнете се в началото
North wind
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2018 10:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

БаткоМи написа:
Благодаря, вече намирам, това/онова cheers vine
Оказа се, че не съм виждал някои снимки, не защото не съм бил регистриран, а защото са много стари thinking
Но, здраве да е! bow

Допускам, че това, което не виждаш е лош спомен от сървъра на snimka.bg. В един момент там се затри много информация, която никой не възстанови.
Както казваш - здраве да е!
big dog
Тачи

Местожителство: Жител на света

МнениеПуснато на: Нед Яну 14, 2018 7:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре дошъл колега Wink и аз съм новобранец като теб а и сме на една възраст. Желая ти да се кефиш дълги години на "дядото", който изглежда чудесно, надявам се и отвътре да е така млад и запазен за годините си!
До скорошни срещи!!!
Върнете се в началото
NikolayK

МнениеПуснато на: Нед Яну 14, 2018 8:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Клиренс е пътен просвет,т.е. с помощта на възглавниците той се мени за задният мост.Това е разстоянието от неподвижна точка на шасито до пътя.Та с две думи при наличие на възглавници освен ,че окачването от зад е по стабилно , защото се намалява люлеенето при спряло положение помага за изравняване на кемпа и разпределяне на тежестта между задните опори и възглавниците .Абе готино си е.Полезно от всякъде.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Членство и придобивки Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 1 от 9

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети