kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Български къмпинги с европейски стандарт към 2017 г.

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Къмпинг
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
BabyfaceBob
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Sofia, Bulgaria

МнениеПуснато на: Сря Ное 08, 2017 11:42 am    Заглавие: Български къмпинги с европейски стандарт към 2017 г. Отговорете с цитат

Здравейте колеги,

първо да се извиня за думата "стандарт" в заглавието - не познавам стандартизацията в нормативните актове. Става дума за потребителски условия на ползване.

Мои приятели от чужбина искат да направят обиколка на България. Помолиха ме да им препоръчам няколко подходящи къмпинга за планирането им. Хората са с много висок жизнен стандарт и не бих искал да се притеснявам от предложенията ми. Но пък не познавам къмпингите в България, с изключение на два, в които съм отсядал.
Моля за помощта ви - кои къмпинги бихте препоръчали в този случай?
Благодаря за отделеното време.

Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Сря Ное 08, 2017 11:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-логичо е да проверят в каталога на ACSI . Там къмпинзите са категоризирани и проверени. Или на страницата на Министерство на туризма, не напразно Министърката е втори мандат министър, справя се чудесно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Женени с Деца

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Ное 08, 2017 1:01 pm    Заглавие: Re: Български къмпинги с европейски стандарт към 2017 г. Отговорете с цитат

BabyfaceBob написа:
...
два, в които съм отсядал...

кои са те?
atanasvv

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Ное 08, 2017 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Препоръчвам "Къпиновски манастир" и "Хан Мадона" до Белоградчик.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
Любомир Любенов

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Ное 08, 2017 5:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Препоръчвам "Еко къпинг Батак" и "Къмпинг Емануил Жребчево" - и двете места са с хубава гледка, дружелюбни собственици, постоянно наличие на топла вода, прилични бани, тоалетни и общи части.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
BabyfaceBob
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Пон Ное 13, 2017 4:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ACSI - ще им предложа.

Аз лично съм посещавал къмпинг Верила в Сапарева баня и къмпинг Нептун (мисля се казваше) в Камчия, Варна. Вторият не е мръднал от високия за тогава чешки стандарт от 70-те години на XX в Smile . За Верила - силно го препоръчвам.

Благодаря за предложенията.

Поздрави!
Върнете се в началото
Женени с Деца

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Ное 13, 2017 11:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Спокойно пращай в "Еко къпинг Батак". Ако се свържеш със собственика (Ицо), той ще ти препоръча и други. Няколко къмпинга са си направили верига и се препоръчват на чуждестранни гости защото имат необходимото ниво.
ganev78

МнениеПуснато на: Вто Ное 14, 2017 8:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Батак, Къпиновски манастир, Велико Търново и Иракли
Върнете се в началото
BabyfaceBob
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Вто Ное 14, 2017 10:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хмм, не виждам в сайта на ASCI нито един български къмпинг.
Разтърсих се в интернет и попаднах на една статия

една статия :

...от ACSI отговарят: „Ние не публикуваме информация за къмпингите в България, защото като цяло те не отговарят на нашите стандарти за качество...

В перифраза на стихотворението, направо се чудя : Де е България? Smile
Върнете се в началото
АннаДим

МнениеПуснато на: Вто Ное 14, 2017 10:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Еко къмпинг Батак е много добро място. Ако излизат от БГ препоръчвам "Сакар хилс" до Любимец.
Проблема е , че повечето къмпинги в БГ не са пригодени за кемпери, а някои само се водят "къмпинг" ,а са превърнати в селища от стари каравани и бараки Smile
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Вто Ное 14, 2017 7:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

BabyfaceBob написа:

...от ACSI отговарят: „Ние не публикуваме информация за къмпингите в България, защото като цяло те не отговарят на нашите стандарти за качество...

Ще се разплача от умиление! Wink
Ако бях собственик на къмпинг нямаше и да си помисля да се свързвам с тия.

Както се каза до тук, имаме си прилични къмпиги, чиито собственици наистина се стараят и нещата са някак ниво над едното правене на пари. То няма и как иначе да е, при положение, че се работи с хора, отишли да почиват и необходимоста да им се създаде съответната атмосфера и настроение. Пък на ония стандартите... Smile Посещаемоста си казва думата по добре от такивата организации. И съм сигурен, че клиенти, за които щом го няма в ACSI значи не съществува, пропускат много приятни местенца.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
BabyfaceBob
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Сря Ное 15, 2017 9:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

^ Разбирам гледната ти точка, но не съм съгласен с изказването ти.

Ще си позволя да напиша защо, тъй като имам някакви общи наблюдения от срещи и разговори по пътищата. Не зная дали лиричното ми отклонение има смисъл. Преценете сами.

Не съм съгласен с теб, защото според мен правиш паралел между твоите лични нужди и рентабилността като ключов показател за бизнес инициатива, каквато, ще се съгласиш, е създаването и менажирането на един къмпинг. Прибързаното ти отрицание е свързано, генерира и оправдава липсата на развитие, каквото, с известни изключения, се наблюдава на този пазар в България. Твърдиш, че има някаква посещаемост, но аз не виждам друго, освен свити собственици, абсолютно никакво присъствие в мрежата и шуробаджанашко настаняване с "подръчен" английски език.
В крайна сметка собственикът на един къмпинг би свел мисленето си именно до твоите нужди, за да те привлече за клиент, какъвто със сигурност и сам би се определил, ако приемеш факта, че би платил за пребиваване в място, което срещу добро управление на финансовия и човешкия ресурс, ще има и атмосфера, и клиенти, и ред и чистота и добри цени, промо пакети и, най - общо казано, инвестиран и развит продукт, който ти предоставя срещу не особено благодарните усилия да задоволи потребителските ти нужди със стандарти, които ти като клиент залагаш в очакванията си. Според мен, задължително би било да се търси реклама и присъствие на международния пазар, който ти препоръчвам да опознаеш с повече пътувания, за да видиш какви клоаки без никакви туристически ресурси, са превърнати в оазиси. А ние имаме уникални ресурси, повсеместно разпространени.

Да имаме къмпинги с международни стандарти е преди всичко в интерес на България, а след това в нечий личен интерес. Тук комплексът "богат - беден" бих го разигравал едва след като видя цените. Нямаме развити къмпинги, защото нямаме къмпингари. Имаме неразвити къмпинги, защото нямаме къмпингари.

Личното ми впечатление е, че от международните потоци, този на холандски туристи с къмпинг МПС е основен в България. Да нямаме ACSI присъствие е много притеснително, според мен.

Поздрави!
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Сря Ное 15, 2017 4:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не си ме разбрал. Нямам нищо против високите стандарти. Рзбира се. Кой не иска да му е хубаво! Въпреки, че наистина има места, на които не бих се чувствал на място. Щото някои покрай условията го избиват на снобария. И те и клиентите им. Няма как да вирея в такава среда.
Казвам, че нивото на един къмпинг не би трябвало да зависи от присъствието му в списъците на ACSI, да се работи в тази насока, за да се хареса на ACSI... АCSI, ACSI... Кои са ACSI?
Некви ми звъняха, за да ми обясняват, че едва ли не бара ми нямало да просъществува, ако не влезе в някакви справочници, с някакви групови отстъпки, с великите посещения от пияни чужденци, изсипали се в петък с евтините полети...
Колекционерите на бирени артикули пък искат да ме включат в списъка със заведения, които им правят отстъпки... Щото нали, нивото, списъка... И сега не идват. Тези, които щяха да идват само заради отстъпката Smile Добре! Ама мой е бара с най много бира, след единствения останал крафт бирен бар в Софето! И е с най ниските цени. Вечна отстъпка. Ако искат! Има бирарии с целия асортимент на Каменица, да ходят там Smile Моите условия с какво зависят от такива неща?
Идеята ми е, че в един момент такива организации стават малко ултимативни. А защо? Какво дават на къмпигите? Реклама? Като баровете! Ако ги няма във Фейсбук, все едно ги няма! Но това не е благодарение на Фейсбук, а, с извинение, за инфантилното захласване по това нещо!
Просто не понасям монополите, притискането...
Нямам нищо навъпреки членството на къмпинги в ACSI, ни никога не ме е вълнувало. Информация в нета колкото искаш, а ако няма-следващия. Случи се да чета какво казват инспекторите на АСSI за даден къмпинг, защото това само е излизало в Гуглето... Ами реалноста е доста субективна...
Та да се върнем на темата! Къмпинга на Батак с какво не заслужава да е член на АCSI? Къмпиг Верила ясно. С тази наклонена поляна няма как да вдигне нивото за кемпери и каравани. Което не пречи лятото да не миже да се припари от чужденци. Не от мен с низките ми изисквания Smile И т.н...
Просто изказах мнение, че един къмпинг може да бъде на ниво без такова членство. Не защото онези не го одобряват, а защото няма нужда.
Между другото, ползвал съм отстъпки без някакви карти. И то много по големи. Мога да погледна с добро око на къмпинг, който дава отстъпки за форума, примерно, заради жеста, въпреки, че не бих я ползвал, но няма да ми направи никакво впечатление, че прави отстъпка с карта на ACSI. Както казах и в другата тема, някой върти бизнес на гърба на чуждия труд. Ми...
Надявам се, не сме се отклонили прекалено от темата Smile
cheers beer
Върнете се в началото
Bobby175

Местожителство: BG София

МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2018 8:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Предполагам че за да те включат в каталога на ACSI трябва да си платиш някоя бая прилична сума. И те затова така надуват балона та да се натискаш да си платиш за да си при "батковците" Wink Иначе съм чувал добри думи за къмпинга на Англичаните до Велико Търново, но нямам лични впечатления.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Къмпинг Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети