kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Плат за щори/сенници

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ogromnii

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2017 9:47 am    Заглавие: Плат за щори/сенници Отговорете с цитат

Ами накратко - понеже всички сенници на прозорците са раздърпани и прокъсани ще трябва да им подменя плата. Хранех надежда че ще има достатъчно материал на ролката и просто да скъся най-увреденото, но се оказа че резервът е 20-тина сантиметра. Оказа се че и механизмите са скрити зад рафтове и кревати и ще падне бая разглобяване, та в крайна сметка плана е да си набавя предварително нужния материал и да правя ремонта след ски сезона, засега грозно или не ще кърпя със скоч.

Помощта от която имам нужда е за набавяне на материала. Имаше преди време тема за тапицерски услуги, лудо ленче, но не се справих с търсачката....

Търся тънък, може би ПВЦ плат (фолио), армиран тънко вътрешно и светлоотразяващ от едната страна. Като плата на фабричния кемпър/каравански сенник.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
ls1
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Дек 10, 2017 11:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Профила на Ленчето. Има скайп и имейл за връзка.

http://www.kemper-club.com/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=5779

Темата и

http://www.kemper-club.com/forum/viewtopic.php?t=1467
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
volodia

Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Пон Дек 11, 2017 8:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте приятели кемперисти,
Бихме желали да споделим, че след многото запитвания за скъсани слънцезащитни платове на ролките, предпазващи прозорците в караванната част, които винаги се продават с ролката и са доста скъпи, доставихме плат със слънцезащитно покритие с ширина 70 см. http://www.camper-rent.bg/%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%B0%D1%80/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82-%D1%81%D1%8A%D1%81-%D1%81%D0%BB%D1%8A%D0%BD%D1%86%D0%B5%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%BE-%D1%84%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%B5%D0%BD-%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%B8-%D1%88%D0%B8%D1%80%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%B0-70%D1%81%D0%BC
От екипа на: www.camper-rent.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ogromnii

МнениеПуснато на: Пон Дек 11, 2017 9:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

означава ли това, че имате ролка 70см, и съответно мога да си купя примерно 1.40/70? или максималната дължина е метър?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
volodia

Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2017 10:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Платът със слънцезащитно покритие е с ширина 70 см.и е възможно да си купите желаната от Вас дължина -1.40 м.
Необходимо е да направите он-лайн поръчка:
http://www.camper-rent.bg/%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%B0%D1%80/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82-%D1%81%D1%8A%D1%81-%D1%81%D0%BB%D1%8A%D0%BD%D1%86%D0%B5%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%BE-%D1%84%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%B5%D0%BD-%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%B8-%D1%88%D0%B8%D1%80%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%B0-70%D1%81%D0%BC

От екипа на: www.camper-rent.bg
Върнете се в началото
ogromnii

МнениеПуснато на: Вто Дек 12, 2017 9:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбрано. Ще го направя на пролет, живот и здраве, засега сме на "скоч". Трябва да си направя и добре разкройката, понеже имам за ремонт 5 щори, и пред вид цената ми се иска да минимализирам фирата Wink
благодаря.
Върнете се в началото
Kali

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 21, 2018 11:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ogromnii,дали се справи със смяната?
Ние обмисляме смяна на кемпера и сме се спряли на един,но всички щори на люковете са прецакани(как са ги дърпали незнам),та ще ми се иска да ги сменим.
Ще чакам съвет Embarassed
Върнете се в началото
ogromnii

МнениеПуснато на: Сря Мар 21, 2018 12:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм. Не съм се и захващал, при мен разглобяването е сериозно понеже щорите са зад едни рафтове, които трябва да се демонтират. Понеже скоча държи ме мързи Smile
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Сря Мар 21, 2018 1:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И мен ме мързи, ама така се случи, че прекарах още два комплекта щори с комарници през банята и като видях каква десетилетна чернилка падна, не съжалявам Smile Остават още две щори, ама ме мързи Smile
На люковете кое да му е сложното! И достъпа е лесен и размерите никакви Smile
Върнете се в началото
Kali

МнениеПуснато на: Сря Мар 21, 2018 3:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Де да знам Rolling Eyes ,като не си го правил...по-стария размер на плата ли трябва да се мери,някви чалъми?
Тези не са скъсани,но отстрани са извадени и са дърпани,докато може hammer hammer
Върнете се в началото
babkata

Местожителство: Курило

МнениеПуснато на: Сря Мар 21, 2018 5:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

сваляте долната рамка на люка, с нея ще излязат ролките и на комарника и на щората. носите ги в къщи в хола разглобявате и почиствате. мрежата може с душа в банята, щората става и с мокри кърпички да се почисти.
ако има закъсано в предния край, ....аз имах късмета на ролките да има достатъчно навит материал, че да изрежа до здраво и пак да стигне (поне този път) следващия ще трябва да се купуват съответните материали (мрежи и платове)
Върнете се в началото
Kali

МнениеПуснато на: Чет Апр 12, 2018 10:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Малките ги оправихме,но на големия люк щората се е закъсала в единия край..
babkata,лесно ли се измъква и вмъква,ако изрежем до здраво?
Върнете се в началото
Kali

МнениеПуснато на: Чет Апр 12, 2018 10:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мога ли тук да попитам и нещо друго,някой да ми каже какви са оригиналните външни"неща",които се слагат на прозорците отвън за Химер-2001г.?
Върнете се в началото
babkata

Местожителство: Курило

МнениеПуснато на: Чет Апр 12, 2018 11:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Kali написа:
Малките ги оправихме,но на големия люк щората се е закъсала в единия край..
babkata,лесно ли се измъква и вмъква,ако изрежем до здраво?

ако е чист канала се изнизва лесно от профила.
ако алум. профил се е окислил е малко по кофти изнизването и спасяването на шнура дето се нанизва в подгъва. последния може да се смени с кавече с подобен диаметър
Върнете се в началото
Kali

МнениеПуснато на: Чет Апр 26, 2018 3:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Справихме се с щорите,искам да ви питам,как
да решим проблема с централния люк(доста е голям)
и отгоре яко пече,има ли нещо като калъф,което ако е възможно да се слага
от вътре,ще е супер Smile
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети