kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Бойлер обединена.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 13, 14, 15

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Кинов

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пет Юли 28, 2017 2:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте колеги,
бойлерът тръгна, то той си работеше, ама не се пълнеше със студена вода. Проблема вече е решен. Държа да отбележа, че веднага след като писах в темата за моите дертове, получих л.с. от Илия Йорданов (ilia_60), с желание да ми помогне - в последствие се включи и Милчо (gabroveca 2604). Двамата ги занимавах доста и ми оказаха голяма помощ, макар и по телефона, за което искрено им благодаря! Надявам се да се видим и им обещавам да почерпя.
Ще обясня на кратко какъв бе проблема и как го реших. Оказа се, че ето този щуцер за студената вода

който има възвратен клапан - на снимката съм го извадил - не е пропускал водата към бойлера. Точно поради това хидрофорната помпа не е включвала, когато пусна крана за топлата вода. Гуменият о-пръстен беше закъсан от едната страна и ябълката бе влязла навътре в корпуса на щуцера. От там клапана, вместо да спира топлата вода да не се връща по системата, е спирал притока на студена вода към бойлера. Всичко се оправи със смяната на въпросният о-пръстен. На пръв поглед елементарно, ама на мен ми отне няколко седмици и няколко разглабяния на цялата система. Но така е когато човек не знае и не се е сблъсквал с такъв проблем. Добре, че има форум и колеги, които са готови винаги да помогнат.
Отново благодаря и поздрави на всички!

Последната промяна е направена от Кинов на Сря Авг 23, 2017 9:20 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
chicken

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Авг 13, 2017 10:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази седмица бойлера ми не искаше да запали. Оказа се, че е заради течението, което става. Бяхме на оня ветрилник Крапетц и за да работи се налагаше да затварям вратата и прозирците поне на фасадата (бойлера е откъм гърба на катаваната). А и намирисва на газ когато пали. Усеща се, като съм легнал, тъй като главата ми е точно над бойлера... Има ли какво да се направи? Къде да олепя с нещо? Въобще възможно ли е? Питам си тук, че не съм си оравил труда да го иглеждам какво представлява, а е наврян под едното диванче на кофти място... За Трума, обикновен, десет литров става дума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
KANCHO46
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Авг 26, 2017 12:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте ,
след 2 седмици не ползване без да се пипа нищо при пускане на водата тя излиза през отдушника на изхода на топлата вода. Свален е вътре няма нищо реално само един тройник . Та въпроса е как работи това клапан ли е , и ако е къде е тоя клапан .

https://www.motorhomevagabond.com/fulltiming/truma-water-heater-problems/
KANCHO46
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Авг 26, 2017 12:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ico__78

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2017 8:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бойлер или С
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ls1
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2017 9:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кънчо, имах този проблем и смених клапана, оправи се. Временното решение докато дойде клапана беше сгъване на маркучето на 'отдушника' и защипване с щипка и пристягане със скобичка на отдушника към клапана, че иначе си е само нанизан.

xfact

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 31, 2017 5:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпрос: някой монтирал ли си е Truma therme TT2, който да се захранва от нагревателя през инвертор и от нафтова печка? Ток лятото имам прилично. Зимата, комбинация ток и от парното.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Резервни части, ремонти, аварии Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Страница 15 от 15

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети