kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Вихрен – Ад или Рай?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Дафи
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Авг 17, 2017 7:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Гого написа:
Чета, пия си бирата, чета, пак си пия бирата и ви се чудя, що се опитвате зорлем да си докарате инфаркт? Ем казвате, че сте "кашкавал туристи" и то на някаква възраст. Що не си закарате кемпера до Белмекен да кажем и си направете двучасова разходка в околността. После си седнете на по чашка маврут в хладната вечер и се отдайте на природата.
p.s. Ако искате снимки от преди три дни на 2300 надморска височина кажете.

Въйййй тва Белмекен с мавруда рязко ме заинтригува.Дали ще може малко снимки и къде се позиционирате?Също и регион и година на производство на мавруда big laugh
може и на лични, да не спапим по темата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Чет Авг 17, 2017 8:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Носете си дънкито ,че там е студено.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chicken

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 21, 2017 5:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така. Едно море и десет работни дни по-късно, гледам - още сме на Бъндеришка порта. Пък нали ще им казвам аз на тях. Та викам, поне на Муратов връх да се качим...

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
chicken

МнениеПуснато на: Пон Авг 21, 2017 6:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сигурно ще стигнем и до Вихрен. И ще им кажа аз на тях. Ама тепърва предстоеше замъкването до едно бяло нещо, дето се мержелее нейде в далечината на една от горните снимки. Синаница...
Тук вече липсата на хранене ми изигра точно тази лоша шега, която очаквах. Виене на свят, гадене, нежелание за пиене на вода, със всички последствия... Аматьорска работа. А трябва да качим синанишка порта и да слезем от другата страна. За върха вече не си и мислех...

Та ей го туй надолу, дето много ми дотежа

И жадуваната крайна цел

После малко езеро и крака в него, битовизми и в леглата. Днес не мога повече, ама утре ще им кажа аз на тях!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пон Авг 21, 2017 8:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ехаааааааа!
Страхотно време сте уцелили, а снимките са направо вълшебни!
chicken

МнениеПуснато на: Вто Авг 22, 2017 8:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Снимките ли?! Завиждам на ентусиазма ти да разнасяш големия апарат! Мен вече ме мързи. Но беше забавно с едни фотографи, мъкнеши купчина техника и пропуснали залеза Smile Когато се качиха подпийнали от хижата и се наканиха да снимат финала, се сетих, че на времето, като пуснаха иФон 6, казваха, че фотографите ще зарежат професионалната техника и ще започнат да снимат с иФон Smile И не се сдържах да ги бъзикна горе, та после ме гледаха лошо Smile След доста години във Фото Форум, знам как да жегна фотографи Smile Невинно Wink
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Вто Авг 22, 2017 8:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Я да видим сега докъде я докарахме...
Наспахме се ние, пропускайки да се включим в купона край огъня и въпреки купона край огъня. На мен ми трябваше половин час да се пребора с клаустрофобията, че палатката е... И от високо ме е страх... Затова по баирите с такава палатка Smile
Та както си спях на събуждане, откъм хижата се качи ранобудна и още по шумна агитка. По шумна от ранобудното. Абе тия хора не пият ли и махмурлук нямат ли!!! Излязох набързо, за да им отправя съответните обвинения на живо, не анонимно откъм палатката... Smile Както и да е.
Студено кафе (казах в началото за термоса и той не ме изненада приятно). Долу до хижата за някои неща и после горе за обилна закуска. Мисля, че само яйцата в моя стомах бяха 5-6. Учим се от грешките Smile
Предната вечер загледах хора, които пристигаха нейде от другаде. И сутринта някакви хора зачезваха натам. А на мен не ми се връщаше по същия път. Девойката мрънкаше за Синаница, ама я излъгах, че пак ще отидем Smile Поразучих, че това, което съм загледал, е правилния маршрут. Защо ли? Минава през Вихрен Smile Ще им кажа аз на тях... Smile
Тръгнахме. Раницата не беше по-лека. Но се отказах да се чудя зашо.

Пътеката тръгна добре. Цели двайсе метра. После толкова рязко зави нагоре, че усетих претоварване. Ето я вчерашната крайна цел, бързо останала далеч долу. Насреща ясно се вижда пътеката за върха откъм хижата. От долу не я видях.

Тръгвайки, в главата ми се въртеше оптимистична версия на маршрута. Качваме този баир, излизаме на нещо като плато, нашарено с езера и връхчета, а насреща е Вихрен...

На първата снимак е гледка към първия баир от втория. И сипея, по който слязохме. Оказа се едва първия. Накой много усилено е садил сипеи из Пирин. И все на слизане. Отзад още стърчи Синаница.
На втората-гледка от втория баир към сипея, който трябва да подсечем. И Вихрен!!! След следващия баир (да бе!) Гористото насреща е връх Муратова чука. В дясно над сипея, по билото, извън кадър, е връх Гергийца.

Пред нас, на около 40 минути, се движеше друга компания, а някаква агитка търчеше успоредно с нас горе, по билната пътека и на всяко връхче огласяше околността Smile

Та с бодра крачка пресякохме и сипея. След поредното слизане, разбира се Smile Ей там, покрай оная каменна гнус Smile

Същия сипей. Пътеката, ясно очертана отгоре, на място се губеше сред лабиринт от камъни. Напред му е майката Smile
След поредното, този път доста леко изкачване, заслизахме към Гергийски циркус. Първа кратка почивка. По нужда Smile Там трябва да се целите между двете езера. После, при изкачването, има поточе, но то тръгва от доста застояло езерце. Над него мисля, че е ОК. Водата излиза почти от билото. Долу, откъм езерата, леко в дясно, тръгва пътека, която излиза на синята маркировка от другата страна на билото под Муратов връх. Бъндеришка порта и надолу Smile
Насреща е връх Гредаро, който скрива Вихрен. Найстина остана само още едно качване, преди голямото Smile Ще им кажа аз на тях Smile

Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Чет Авг 24, 2017 6:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кратка почивка край Гергийско езеро

После право нагоре. Ето го застоялото езерце, през което минава поточето.

Горе. Влахинско езеро. И Вихрен Smile

И двата циркуса накуп. По средата е връх Гредаро, 2600 м.

Слизането към Влахинско езеро е тежко. От горе е надвиснал Муратов връх

По сериозна почивка, придружена от обилен обяд. И цигарка

После си измислихме пътека

И най после на билото! Остана още малко...

Ето я гадината! Ще им кажа аз на тях!

Последната промяна е направена от chicken на Пет Авг 25, 2017 6:28 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
chicken

МнениеПуснато на: Пет Авг 25, 2017 6:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъщносттова е. Вихрен, гледката, пирамидката и пътя към хижата са ясни на всички. Нещо щях да им казвам аз на тях, но толкова се проточи, че забравих. Единайсе часа и половина след тръгването от Синаница и петнайсе минути преди нуждата от челници, стигнахме до кръчмата. хапнахме и газ към Софето.
А, да, имаше премеждие, което нямаше как да ме хване неподготвен, въпреки съмненията на някои форумни екземпляри в уменията и подготовката ми Wink

Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Пет Авг 25, 2017 8:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А то ако няма такова премеждие все едно не е било преход.
На мойте предпоследните обувки, след 7-8 години вярна служба започна прогресивно да им се разпада подметката, ама все пак ме доведоха до кемпера. Сега съжалявам, че не ги снимах преди да ги пусна в казана.
chicken

МнениеПуснато на: Съб Авг 26, 2017 9:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да то кажа, като говорим за обувки, винаги съм гледал много скептично на нещата, продавани в Декатлон. Но се оказа, че има приятни изненади Smile Като чорапите, които си купувам. И гореспоменатите обувки. Леки, сравнително тънка кожа и подметка, евтини... Но 18 часа в Пирин с тежка раница, никакви щети по краката, дори не изгарях от нетърпение да ги събуя. Вечеряхме и едва после, в колата, ги смених. Много камъни стъргаха кожата и изглеждат като нови. Не пускат вода, но и не усетих краката ми да са подгизнали от пот. Най вероятно няма да издържат колкото скъпарските маркови, но последната ми маркова покупка за триста лева, пусна вода на първата киша и се разпадна след два месеца. Джак Уолфскин. Никога повече!!! А пък тези колкото изкарат. Аз и най коравите обувки ги унищожавам за шест месеца. "Кубинките" ги свършвах за три, максимум четири. На мен два пъти поред гаранция не ми дават Smile

Последната промяна е направена от chicken на Нед Авг 27, 2017 8:49 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
vladostanimirov

МнениеПуснато на: Нед Авг 27, 2017 8:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма снимка на пирамидката. Не се брои.За мене,стигнал си малко под върха и си се отказал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chicken

МнениеПуснато на: Нед Авг 27, 2017 8:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ква снимка! Цялото това нещо и във фейсбук го няма, значи не се е състояло
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети