kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Унгарска Визла

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Разни
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kvp155

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 15, 2017 4:59 pm    Заглавие: Унгарска Визла Отговорете с цитат

Сигурно някой като мен би се зачудил какво е пък това "Унгарска Визла". Оказа се не много разпространена порода куче, според мен от семейството на Лабрадора.
Нищо не разбираме от кучета, но от вчера през нощта (в 01.30ч) сме собственици на едно такова очарователно създание. Другото мое очарователно създание (дъщеря ми) така ме омота, че паднах в плен на образа на добрия татко, който след като обещае нещо трябва да го изпълни. Така след чакане от почти четири месеца, най-накрая директно от Унгария ни доставиха заветния любимец, специално избран от дъщеря ми.
Та пиша тук с надежда, че може би в нашия голям форум би имало някой който да даде поне първоначални съвети на хора, които никога не са гледали никакво животно, защото това малко същество изглежда толкова беззащитно, че имам усещането, че ще го погубим от незнание.
Естествено дъщеря ми е прочела доста неща в Нета, но не ми се иска да ѝ се доверявам и преди да го заведем и регистрираме при ветеринарен лекар бих се радвал ако някой сподели ценен опит в отглеждането на куче от подобна порода.

Малко и за нея:

Дама (нарочно избран пол за установяване на баланс в семейството ни), родена на 27.03.17г с направена 1-ва ваксина на 41-я ден. Много игрива и само скимти и трепери без видима причина.

Странно, само за половин нощ и половин ден и вече е на път да преобрази живота ни (този на децата е преобразен със сигурност).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
pendovr

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Пон Май 15, 2017 7:28 pm    Заглавие: Честито !!! Отговорете с цитат

Честито , това куче ще промени живота Ви при всички случай ,
дано на добро да е .Дали е такава или друга порода , единственото ,което правят малките кучета е ,че дори и цял ден да са навън , като се прибере ще се изпишка пак у вас , това да не ви притеснява и да не се откажете заради това че е направил пакост, при всички е различно ,но след 5-6-7 при всички е различно , вече няма да го прави във къщи . Добре е да го научите да прави това и във тоалетна ,баня , там дето може да се измие после след него . Не всеки ден има възможност да му направите разходка за тоалета му , за това е добре , ако е възможно да го приучите на това .Аз имам два звяра , които ме радват и ми правят компания , на мен и на семейството ми , имаме ги като деца на ,които се радваме и грижим за тях с удоволствие , е вярно , че и заради тях малко си променихме срещите с други приятели , не всеки обича животни .
thumb up
Върнете се в началото
North wind
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Май 15, 2017 7:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ви е жив и здрав новият член на семейството.
Много добър избор и от най-правилното място /не съм чувал за развъдник на тази порода в България/!
Възпитавайте го с лакомства /не с пръчката/. Породата е много интелигентна и ще научи бързо всичко, което искате да прави.
Детето да прояви търпение и да не прекаляват с глезенето!
Много разходки, движение dog и kemper
big dog
pendovr

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Пон Май 15, 2017 7:51 pm    Заглавие: Re: Честито !!! Отговорете с цитат

pendovr написа:
Честито , това куче ще промени живота Ви при всички случай ,
дано на добро да е .Дали е такава или друга порода , единственото ,което правят малките кучета е ,че дори и цял ден да са навън , като се прибере ще се изпишка пак у вас , това да не ви притеснява и да не се откажете заради това че е направил пакост, при всички е различно ,но след 5-6-7 при всички е различно , вече няма да го прави във къщи . Добре е да го научите да прави това и във тоалетна ,баня , там дето може да се измие после след него . Не всеки ден има възможност да му направите разходка за тоалета му , за това е добре , ако е възможно да го приучите на това .Аз имам два звяра , които ме радват и ми правят компания , на мен и на семейството ми , имаме ги като деца на ,които се радваме и грижим за тях с удоволствие , е вярно , че и заради тях малко си променихме срещите с други приятели , не всеки обича животни .
thumb up

[img]20170515_203203<script></script>[/img]

[img]20170515_203248<script></script>[/img]
Черното си е мой избор на 7 години е , малкото го намерих преди 5 години , беше на 2 г. , изхвърлено на улицата и си го осинових и него.Разбрах на кого е било и защо е изхвърлено , не са му правили разходки и е вършило работата си в къщи . Е де да го прави ,като не е и научено де , като не се разхождана вън . Но е им го върнах , не заслужаваха го . А те са едни същества които се радват на всеки който ги наближи .
Върнете се в началото
Гого
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Пон Май 15, 2017 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аууу къкъв бонбон bliknk hearts Страхотна млада дама сте си взели hearts Както казаха колегите, трябва си внимание и търпение, но със сигурност тя ще ви се отблагодари по начин, по който не сте си представяли. Кучето е... то е... трудно ми е да го опиша... най-искреното създание с което ще имате контакт.
Върнете се в началото
Любомир Мечков

МнениеПуснато на: Пон Май 15, 2017 10:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито, страхотна порода, много красиво, интелигентно и "кадифено", както казва един мой приятел с такова куче. Не е претенциозно, то е родено за подвизи в гората. Все още не е толкова селектирано, за да има кой знае какви проблеми, или поне аз не знам. Много яко и издръжливо. Общо взето е с батерии Duracell Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kvp155

МнениеПуснато на: Сря Май 17, 2017 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Лоша работа! Прибираме се след работа и първия ни ден с куче и ... всички цветя са с корените нагоре и далеч от саксиите, обувките ... дори не предполагах, че имаме толкова много. Всичко на ниво до 50см е някъде по пода, но все пак усмивките бяха повече.
Втория, след като уж преместихме и обезопасихме всичко ... - фините пердета на жена ми са разбридани и заедно с корниза са свалени на пода, а по него части от някакви екскременти.
Права беше една жена, като каза: "Кучето е като едно дете, но никога не пораства". Трябва да свиквам с тази мисъл.

Благодаря на всички за коментарите и съветите.
Върнете се в началото
North wind
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Май 17, 2017 6:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре дошъл в клуба!
От мен да знаеш - Послушното куче е умореното куче Smile
big dog
lubomihaylov

МнениеПуснато на: Сря Май 17, 2017 8:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

С кемперите може да нямам голям опит, но с караваните и особено с кучките, не вярвам някой тука да ме поведе. Преди 9 години подарих на дъщеря си куче. Голдън Ретривър избран след много четене от легитимен развъдник в Пловдив. Никога не съм предполагал, че ще ми дойде това на главата. Изложби, титли, регистрация на развъдник....и сега с три кучки и 28 произведени голдън ретривъра... Та в случая. Визлата няма нищо общо с лабрадора, но това няма лошо. За пораженията ми е думата. Неизживяно детство и неизбежно гризане и дивеене. Успокоението идва към третата година, поне при нас. В момента съм с три ...кифли... опс девойки. Не е лесно, но е забавно и на моменти ти иде да се гръмнеш. Но плюсовете са повече май. Та за колегата, ако имаш нужда от съвет, помощ, храна на по-добра цена ми пиши.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
kvp155

МнениеПуснато на: Вто Юни 06, 2017 4:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Визлата наистина е страхотна порода. Умна, социална, податлива на обучения и много привързана към стопанката, която дори сама си избра. Много бързо се учи на почти всичко с която я занимаваме и взаимно много си се радваме.
За успокоение на колегата North wind ще кажа, че въобще не съм очаквал да не се случи нещо различно, от пораженията които описах по-горе при положение, че едно малко куче е само в домашна обстановка. И още: имам три деца, които всичките са планирани и желани. Кучето също.
Все пак напълно споделям мнението на North wind относно онези които са решили да имат куче само заради мода или нещо подобно и не са наясно с отговорността, която поемат.

пп Благодаря на колегата lubomihaylov за предложенията. При необходимост ще се възползваме от тях.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Разни Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети