kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Домашен любимец

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Разни
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
loveforever
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 17, 2017 6:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kvp155 написа:
Лоша работа! Прибираме се след работа и първия ни ден с куче и ... всички цветя са с корените нагоре и далеч от саксиите, обувките ... дори не предполагах, че имаме толкова много. Всичко на ниво до 50см е някъде по пода, но все пак усмивките бяха повече.
Втория, след като уж преместихме и обезопасихме всичко ... - фините пердета на жена ми са разбридани и заедно с корниза са свалени на пода, а по него части от някакви екскременти.
Права беше една жена, като каза: "Кучето е като едно дете, но никога не пораства". Трябва да свиквам с тази мисъл.

Благодаря на всички за коментарите и съветите.

При ей така на тепсия поднесен пример само показвам написаното на дребния и без думи сме приключили отколешната полемика на тема " ... ама все пак не може ли да си имам куче"

Последната промяна е направена от loveforever на Чет Май 18, 2017 9:41 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Рачо

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Май 17, 2017 7:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За да нямата поражения в къщи трябват много разходки.
С моя Дзвер Wink, когато беше млад, сутрин правихме до 7 км. Поне още една малка разходка по обед и малко по-голяма преди лягане. Когато е достатъчно уморено кучето не прави бели Wink
Говоря за този: Wink

Имай в предвид, че ще се случва и това Smile

И навсякъде ще е с вас. Тя вече е част от семейството ви:

И друго. Идеалния вариант е поне първите месеци, до година да има някой край нея. Прибирайте нещата, които може да унищожи, набавете и играчки - в никакъв случай да не приличат на обувка и не и давайте да си играе с обувки - не правят разлика в цена, марка и модел Wink
И нещо също важно - не я наказвайте за пели направени преди повече от 2-3 минути. Няма да знае за какво и се карате. И както и други писаха - боя не помага. Успех!

И още. Организирайте и неин личен кът в къщи, където да може да си почива необезпокоявана. Не я пускайте в леглото, че иначе ще ви е тясно Smile ... не че моя не спи при мен Embarassed

Последната промяна е направена от Рачо на Сря Май 17, 2017 8:23 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
North wind
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Май 17, 2017 7:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Рачо написа:
Имай в предвид, че ще се случва и това Smile
Embarassed

На всички трябва да е ясно кой е шефа Very Happy

,но всяко удоволствие си има цена !

Спирам, че човекът говори за визла .
big dog
North wind
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Сря Май 17, 2017 7:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

loveforever написа:
При ей така на тепсия поднесен пример само показвам написаното на дребния и без думи сме приключили отколешната полемика на тема " ... ама все пак не може ли да си имам куче"

Дани, решението е куче на година и половина, израснало в правилната среда.

big dog
Гого
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Сря Май 17, 2017 8:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз ще бръкна в архива Wink
Върнете се в началото
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Сря Май 17, 2017 8:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А, не не! Положението при мен е по-различно.
Аз не се притеснявам, че едно куче може да бельосва. Харесвам животните, но на принципно ниво смятам, че трябва да живея отделно от тях. Въпрос на мироглед и личен избор е. Ако на дребния му е мерак за куче или друг любимец, някой ден когато живее отделно от мен може да реализира това свое желание. Просто историята на Косьо ми се видя много удобна за бързо и лесно слагане точка на подобна тема. Very Happy
Гого
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

МнениеПуснато на: Сря Май 17, 2017 8:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето го моя

не се подлъгвайте по вида му.... това е вълк в овча кожа!!!

ха какво си намерих, чувалче с теракол

тук някакви други боклуци

връщам се от работа и чувам нетипични за апартамента звуци. Нашичкият ремонтира, сменя мека връзка щото не ставала

пак ремонт, стълбата му е трябвала за нещо

след ремонта се е отдал на заслужена почивка
Върнете се в началото
North wind
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Чет Май 18, 2017 8:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хубаво е, че има хора, които знаят какво точно искат, какви са им възможностите /физически и психически/ и не правят глупости. Дори и да не съм съгласен с мнението на Дани относно местоживеенето на някои породи се радвам, че тя е наясно с нейните желания. Градовете и приютите са пълни с улични кучета /голяма част от тях доста расови/ само, защото някой си е взел куче, поради факта, че и комшията му има /или е решил, че кучето е плюшена играчка/ и след първия подобен на kvp155 случай, търси най-лесния начин да се отърве от клетото животинче. Апелирам към повече предварително обмисляне, проучване и запознаване с породата, към която са се ориентирали бъдещите кандидат кучкари.
При мен ситуацията е, че аз съм тук сред вас, защото си направих кемпер, а кемпера го направих, защото обичам туризма /в различните му форми/. От своя страна пък хотелиерите не харесват кучето ми т.е. имам кемпер, защото имам куче Smile
Шарен свят!
big dog
п.с. Моля, админа по негова преценка да отстрани излишните мнения и снимки, защото наистина оспамихме темата на колегата!
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Чет Май 18, 2017 9:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Понеже много оспамихме темата на kvp155 за визлата, отделям мненията които не са пряко свързани тук, където всеки спокойно без значение на породата да пише каквото му е мерак.
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Чет Май 18, 2017 10:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

North wind написа:
Хубаво е, че има хора, които знаят какво точно искат, какви са им възможностите /физически и психически/ и не правят глупости. Дори и да не съм съгласен с мнението на Дани относно местоживеенето на някои породи се радвам, че тя е наясно с нейните желания. Градовете и приютите са пълни с улични кучета /голяма част от тях доста расови/ само, защото някой си е взел куче, поради факта, че и комшията му има /или е решил, че кучето е плюшена играчка/ и след първия подобен на kvp155 случай, търси най-лесния начин да се отърве от клетото животинче. Апелирам към повече предварително обмисляне, проучване и запознаване с породата, към която са се ориентирали бъдещите кандидат кучкари.
При мен ситуацията е, че аз съм тук сред вас, защото си направих кемпер, а кемпера го направих, защото обичам туризма /в различните му форми/. От своя страна пък хотелиерите не харесват кучето ми т.е. имам кемпер, защото имам куче Smile
Шарен свят!
big dog
п.с. Моля, админа по негова преценка да отстрани излишните мнения и снимки, защото наистина оспамихме темата на колегата!

Точно това имах предвид, но се изразих твърде субективно.

Да имаш домашен любимец е не просто кеф, а и голяма отговорност и ангажимент. Същото е като да имаш дете и ако човек не е в състояние в достатъчна степен да се отдаде на подобна кауза мисля че е по-добре изобщо да не се захваща. По същия начин смятам, че е много по-правилно да не създават поколение, онези хората които не могат или не искат да понесат необходимото в едно подобно начинание. Не е правилно да страдат невинни заради нечий каприз.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Разни Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети