kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
Калофер,Паниците,бивак Свети Кирик

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Данаил Делчев

Местожителство: Хасково / с. Узунджово

МнениеПуснато на: Сря Май 25, 2016 12:34 pm    Заглавие: Калофер,Паниците,бивак Свети Кирик Отговорете с цитат

Задават се 4 почивни дни и решавам аз да посетя местността Паниците до Калофер. Планирана почивка,без обхват на телефона,без интернет - тишина,спокойствие . Аз и наследственния ми ВЕФ. Птички ,мечки и буболечки.

Разпънах си двуместната палатка която баща ми е взел от казармата през 60-те години , отворих си консерва с копърка , биричка и започнах да се наслаждавам на природата.

Още не бях намерил радио Веселина (ВЕФ-а го лови навсякъде) и чувам в далечината бръмчене на двигатели и дрънчене на посуда. Пътя каменен и по него слизат някакви с каравани и кемпери. Заплюха си полянка и бързо сформираха някакъв лагер със интересна формация ,която ги предпази от вечерния дъжд.

Наизкачаха сума ти народ от вътре. Да се чудиш къде са се побрали. Малки ,големи и още по големи. Едни весели,засмяни .....
Наредиха едни маси все едно за сватба. Само оркестъра им липсваше.

За мой ужас и за ужас на новия хит на Глория , дойде и някакъв оркестър -Рамщайн. И като се започна едно репетиране,едно реване,едно кълчотене.....

Два часа продуцента им ги мъчеше. Все на втория куплет някой бъркаше стъпките и "СТОООООП камера , ОТНАЧАЛОООООО....."
Вечерта беше още по страшно. Зад мен в гората мечки и буболечки - пред мен онзи Рамщайн - реве и се тресе

Както и да е някак си успях да заспя на тъмно. На тъмно защото кибрита ми беше мокър от проливния дъжд и не можах да си запаля свеща. А онези....светят ли светят...като манастир.
На сутринта се събуждам от някакъв аромат който веднага предизвика слюноотделяне. Гледам .....варят нещо.

Шкембе мамка му. Замириса навсякъде на чесън и оцет. Ония ми ти кемперисти като наизвадиха едни канчоци,едни изпотени бири и като седнаха...та не станаха докато не свърши.
Поседяха после на слънце,поприказваха си и скокнаха. Настана някаква суматоха и ето на какво станах свидетел

Гърнето с боба им било за да знаят кога било изпечено месото. Станел ли боба,и месото било готово.

И пак седнаха,и едни течности анасонови разляха с кристали вътре , едни кръгчета ядоха и се облизваха ...

Така я караха до вечерта. После запалиха един огън и като се наредиха покрай него , смяха се,смяха се , да им се чуди човек на фона на политическата обстановка , какво толкова смешно има.

И така 4 дни. Почивка не видях от тях. Все щъкаха нанякъде. Я готвят.я дърва събират,я се смеят и веселят.Луда работа.
Ама аз ги снимах,всички до един ги снимах за да ги знае народа и да се пази от тях .

Сега отивам да си разпъна палатката и шалтето да съхнат че достатъчно мухъл имат от годините. А онези оставиха трайна следа в съзнанието ми. Весели и щастливи хора.

http://danko1.snimka.bg/nature/bivak-sveti-kirik.911442
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
pendovr

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Сря Май 25, 2016 12:58 pm    Заглавие: Ей така се живее и над 100 години Отговорете с цитат

Докторе ,като гледам са те използвали за хирургическите ти умения , а и да не гледаш как ядат вечерта , са те накарали да им печеш и горкото агне.Но си заслужил явно за да те поканят и на масата .Добри хорица са тия кемперисти и караванаджии , взема и аз като видя някъде такива , да се присламча към тях .Лошото е ,че аз не умея ни да печа нито да шия агнета , а само да ям и пия , та май няма да имам твоя късмет.
Абе важното ,че си изкарал тия 4 дни добре покрай тях , а и една булка с 3 дечица ми се вижда ,как те е гледала ,нали си убавец , май и с нея ти е излязъл късмета .
Very Happy
Върнете се в началото
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Сря Май 25, 2016 2:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пак сте се изложили някои, ей....... headbang
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Гого
Клубен член с каравана
Клубен член с каравана

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 25, 2016 10:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Как не ви беше срам, да причините такова нещо на бедното животно..... без мене?!
Върнете се в началото
Роси и Стоян

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Май 26, 2016 6:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Bravos добре сте си изкарали
Върнете се в началото
dusiko

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Чет Май 26, 2016 1:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така се прави,нека знаят всички.Браво.
Върнете се в началото
ВЪЛКО И СНЕЖА

Местожителство: BG софия

МнениеПуснато на: Чет Май 26, 2016 7:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И ние бяхме там. Съвсем случайно минавайки / за по пряко на път за Гърция/ видяхме ,че на една поляна са се събрали каравани и кемпери,та се отбихме при тях.Ужким за малко,но като видяхме какви гозби се приготвят ( нали сме си авантаджии) забравихме закъде сме тръгнали.Благодарим на цялата компания за приятното изкарване,за веселите дни и нощи край лагерния огън/като на пионерски лагер/,за разходките в красивата месност.Още от сега предлагам поляната в месността "Паниците" да бъде място за есенната клубна среща.Красива месност ,огромна поляна с река ,в центъра на България. kemper-club photograph Blink
Върнете се в началото
mustaka

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Май 27, 2016 2:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Еее тая консерва така и не я отвори ! Very Happy

П.С. А относно предложението за есенната клубна среща съм с двете ръце за !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Кемпер / Каравана MSN Messenger
Христо Александров

Местожителство: BG София

МнениеПуснато на: Сря Окт 12, 2016 3:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ми хареса кемперо-пикапа...ако се продава, пишете!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
mulenceto

Местожителство: Все села, беше в София, сега в Пловдив, ама е от столицата Варна :)

МнениеПуснато на: Сря Окт 12, 2016 3:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Христо Александров написа:
Много ми хареса кемперо-пикапа...ако се продава, пишете!

Всъщност оня кемпер, който ти прилича на пикап наистина се продава.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=9&act=4&adv=91475481876247044&slink=fzjq9d
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
Христо Александров

Местожителство: BG София

МнениеПуснато на: Сря Окт 12, 2016 4:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Кемпер / Каравана
North wind
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Пет Мар 24, 2017 11:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

/Ако разреши автора на темата да я ъпдейтнем/

Хванахме се и ние за зелено по чужди стъпки Smile

Трети номер за известно време ни "предаде" Smile

Еко пътека "Бяла река"

Понякога и на стопаните на по-едрички кучета им е трудно Smile

Той каза: "Тук ще е ! " Smile

Докато аз стъкмя огъня, резултатът вече беше 2:0 за баба Smile

Слънцето отиваше на залез,

а хобитите ги нямаше Sad

Първа авторска снимаи на внука Smile

Който носи дърва ...

ще си играе на огъня !

Май е време вече за лягане ..

На някой още не му се спи, защото си го взе през деня Smile

Свежото почти пролетно утро.

Пролет е вече Smile

big dog
Данаил Делчев

Местожителство: Хасково / с. Узунджово

МнениеПуснато на: Пет Мар 24, 2017 12:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bravos Bravos Bravos

Местноста си е уникална. В края на октомври присъствахме на още едно уникално събитие, което обещаха да бъде ежегодно.

http://www.karlovopress.com/karlovo/kultura-4/video-v-kalofer-predstaviha-kak-e-bil-osnovan-gradt-ot-legendarniya-kalifer-voivoda-996

https://www.youtube.com/watch?v=X-AUHvx7Xxc
Върнете се в началото
North wind
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Пет Мар 24, 2017 9:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Данаил Делчев написа:
Bravos Bravos Bravos

Местноста си е уникална. В края на октомври присъствахме на още едно уникално събитие, което обещаха да бъде ежегодно.

http://www.karlovopress.com/karlovo/kultura-4/video-v-kalofer-predstaviha-kak-e-bil-osnovan-gradt-ot-legendarniya-kalifer-voivoda-996

https://www.youtube.com/watch?v=X-AUHvx7Xxc

big dog
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети