kemper-club forum Форуми kemper-club forum
Място за комуникация и споделяне на идеи, мероприятия и мнения на хора запленени от страстта наречена кемпер. Да погледнем живота от хубавата му страна!

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрация 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ТОВА!

В този форум се комуникира на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, пише се на КИРИЛИЦА и моля НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАЙТЕ от това правило!
Уважавайте другите, за да уважават и вас! Бъдете преди всичко ХОРА, не примати!
На север – далеч от бетонното безумие

Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Евгени
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 24, 2016 1:03 pm    Заглавие: На север – далеч от бетонното безумие Отговорете с цитат

Както и миналата година плановете ни за това лято бяха, да поскитаме по турското Черно море. Но след като комшийте си разбутаха държавата, се сетихме, че и ние си имаме море. Вярно че голяма част от него е съсипана, бетонирана и водата замърсена. Решихмда отидем на север, далеч от бетонното безумиеДалеко ни е и пътят е много, но както казват Валя и Боян „Никога не пресмятай парите които минават през ауспуха!На тяхно място идват впечатления и спомени - това е богатство на душата!” Така е изминахме 1800 километра, но не съжаляваме. Заслужаваше си.
По северното ченоморие никога не бяхме ходили. Служил съм войник на Шабла, но то беше преди 100 години. Тръгнахме само с наученото от чичо Гугъл и съветите на колегите от форъма, за което още един път им благодаря. В къмпинги не сме влизали. Малкото останали къмпинги, построени още по времето на Вълко Червенков, са пълна мизерия. Раскривени стари бунгала отвратителни тоалетни. Такива къмпинги на дали има в друга държава. А пък за престой искат луди пари. Айде нема нужда. Къщичката ни има четири колелета, ток от соларите в избилие, а вода се намира навсякъде, така че къпингите не ни кефят. Пък и нас все дивотията ни гони. Ходенето на плаж, нарамил чадър, хладилна чанта и хавлий, това упражнение не го мога.Ще търсим място на брега, на десет крачки от морето. На всякъде, където видехме черен път се отбивахме, да проверим какво има. И открихме много интересни места.

На юг община Царево гони свободно къмпингуващите, а тук е съвсем друго. Предишният кмет на община Шабла също е издал забрана за свободно къмпингуване. Някъде още стоят такива табели. Новият кмет, точно обратно, помага на свободно къмпингуващите. Поставени са табели със стрелка и надпис бивак. Разположени са химически тоалетни и контейнери за боклук. Навсякъде е чисто, замърсяване няма. Дори плажуващите от околните вили и хотелчета се съобразяват. Значи можело!

Всеки ден плажът се напълваше от плажуващи. Вечер всичко опустяваше.

Всичко беше отлично, пълен релакс. Само едно необяснимо явление ми разваляше рахатлъка. Алкохолът и биричката свършваха много бързо. Така и не можах, да си обасня какво става.

На север морето е открито и когато духне вятър се вдигат големи вълни, които докарват тонове водорасли.

Стигнахме чак нос Сиврибурн до границата с Румъния.

Шабленската тузла

Шабленският фар.

Разрушения от бурята. Тук май ще търсят нефт.

Малко история за Шабла.

В момента археолозите работят усилено.

И още прекрасни местенца.

Ято лебеди ни идваха на гости.

Уморих се да пиша. Ще продължа по късно.
Данаил Делчев

Местожителство: Хасково / с. Узунджово

МнениеПуснато на: Сря Авг 24, 2016 3:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей така си седя и очаквам продължението Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Кемпер / Каравана
PirinVania
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Пловдив 0899843109

МнениеПуснато на: Сря Авг 24, 2016 3:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чудесен разказ! Много хубави снимки. Лошо, че ракията е свършила - водорасли за салата бол! Ей тва с вълните и водораслите ни е отказало от тая част на родната брегова ивица.
Върнете се в началото
Гери и Енчо

МнениеПуснато на: Сря Авг 24, 2016 4:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм родом от този край, от 5 години не съм бил по тези места, но не ме влече натам поради същите доводи от горния пост........но за разказвача само похвали и адмирации, историите са му невероятни, извинявай за спама Евгени. Чакаме...............
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Валя и Боян
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: BG Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Авг 24, 2016 9:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също не съм ходил на север от Албена, но не е късно. Още повече след споделеното за свободно пребиваване, желанието е на лице.
Благодаря, още едно място на което с радост ще отидем след вашите добри отзиви.
Евгени
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Чет Авг 25, 2016 1:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да поясня за водораслите. Снимах това интересно образование на един скалист нос не далеч от Крапец. Навътре в морето има много подводни скали. Както разбрахте нас лежането на плажа не ни влече. Нали нас дивотията ни гони, та с маски и шнорхели се спуснахме под водата. Надявахме се , че там ще наберем много миди, но бяхме жестоко разочаровани. Скалите буквално са остъргани. Една мида за цяр не намерихме. Рапаните са унищожили всичките миди. Тогава обърнахме внимание на огромното количество мидени черупки на брега. Камари от черупки , високи около 1 метър се простираха на повече от 100 метра по брега. Една малка екологична катастрофа.

Снимките не са качествени.

Рапаните са унищожили всички миди. Отгоре се трупаха и много раковини на рапани. След като са изплюскали мидите и рапаните са започнали, да умират от глад. Пада им се! Миди не ядохме, но си отмъстихме на рапаните. Гмурнахме се и събрахме много рапани. Вечета ядохме панирани рапани на корем. Страхотно мезе за бира. Сега се досещам, защо бързо ми е свършвала биричката.

Та за водораслите. Един ден имаше много голямо вълнение. Емо Чолаков предупреждаваше за 2 метра вълни. Тогава морето изхвърли тези водорасли. Може би, след като е нарушено еко равновесието по скалите и водораслите не стоят стабилно на камъните. Искам да отбележа, че водораслите бяха на скалите, във водата и по пясъка на плажуващите водорасли почти нямаше. Ех, то ако във морската вода няма и малко водорасли не е море. Няма да плуват джинджифил или розмарин де.

Продължихме да търсим готини местенца.

И тук почти нямаше миди. Искахме да вкараме каяка в морето, но вълнението ни отказа. По дъното имаше малко попчета. Навлякох неопрена и с харпуна се спуснах, да трепя рибата. Само че успехът ми беше доста скромен. Нищо де, хапнахме малко миди, но пък вечерта преядохме със сафрид. По обед гларусите подсказаха, че се е появил пасаж риба. Оказа, че около нас са все запалени рибари. Момчетата направо полудяха, вкараха лодките и газ в морето Морето побеля от лодки. Прибраха се чак по тъмно.
Пак по незнайни причини, но вечер купоните стават все пред нашият кемпер. Нуга казва, че това е защото сме готини и Убави, но аз мисля, че се събираме, защото ЛЕД лентата на нашият кемпер свети най силно. Пържихме сафрид, ядохме и го поливахме обилно чак до първи петли. Пак ми бяха свършили питиетата.

После тръгнахме на юг. Минавайки покрай Балчик спряхме, да разгледаме двореца.

Първо минахме през ботаническата градина

Кактусите също са интересни

Една Теменужка между китките.

От двореца снимки нямам. Беше много задушно, щеше да вали дъжд, пък и навсякъде щъкаха само румънци. Препоръчваме, да го разгледате лично.

Ох пак се уморих. Ще почина малко. Очакваха ни още приключения, но за това покъсно.
Евгени
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

МнениеПуснато на: Чет Авг 25, 2016 1:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На връщане решихме, от Варна да се спуснем до Бургас и от там по магистрала Тракия към София.
Пишман станах. Втори път този път не бих го минал. В Бургас пристигнахме по тъмно и решихме да преспим на Вромос, а на другия ден да продължим към София. Да ама не. Още с пристигането се заформи една компания, та останахме още една седмица.
Тук се запознахме с Лена и Андрей дайвинг инструктори от Украйна.

Има ли са дайвинг школа на Крим, но сега бизнесът им е увяхнал. Докарали са цялото си оборудване в България и търсят партньор за съвместен бизнес. В това ремарке има всичко необходимо – копресор за въздух, агрегат, различни коплекти пълна леководолазна екипировка , флекс, бормошина, дори струг.

Украинците си предлагат услугите и ние с Явор веднага се навихме. Аз имам известен опит, така че хич не се колебах. След кратък опреснителен инструктаж и запознаване с екипировката,

После се спуснахме в морските дълбини.

Една морска игла

Я къде се спотайва един рак.

[img]http://media.snimka.bg/s1/5541/037325690.jpg [/img]
Аз нали съм зодия рак, та с раците съм приятел.

Бране на едри миди и рапани.

10 метра дълбочина.

Кръщене с глътка морска вода от маската за новите леководолази.

Я как съм се ухилил, нали преживяването беше страхотно.

Всико беше ОК!

Вечерта си отядохме миди и панирани рапани.

Докарахме си в София няколко килограма пресни миди.

Четири седмици по морето си изкарахме страхотно. Сега усещам, че нещо ме ръчка, пак да потеглим на там. Има време, само да съберем малко финансий.
Ако някой иска, също да се гмурне под водата, украинците ще бъдат до 15 септември в България. В момента се намират на Вромос. Имам телефона на Андрюша и ако желаете ще му се обадя. Ще ви се зарадват. Само внимавайте вечер на маса с алкохола. Едно шише ракия изчезва за нула време.Телефонът ми е 0898 66 93 97.

Андрей засне и един клип под водата но не знамдали дали съм го качил правилно.Намира се на адрес: You Tube https://youtu.be/gyXCiYfSQxI
loveforever
Администратор
Администратор

МнениеПуснато на: Чет Авг 25, 2016 7:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Страхотен репортаж Евгени!
Изкефих се максимално.
Адмирации за кмета на Шабла. Чудно го е направил. Дано ни остане някой ден време да идем и там.
Данаил Делчев

Местожителство: Хасково / с. Узунджово

МнениеПуснато на: Чет Авг 25, 2016 10:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bravos Bravos Bravos Bravos

Имало радиация.....ала бала.. Толкова гадинки съм виждал само по дискавари Smile
Върнете се в началото
PirinVania
Клубен член с кемпер
Клубен член с кемпер

Местожителство: Пловдив 0899843109

МнениеПуснато на: Чет Авг 25, 2016 10:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много хубав разказ Bravos
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    kemper-club forum Форуми -> Пътувания в България Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети